Komunikat archiwalny

Wydział Sztuki w Mieście 5.0. Będzie się działo!

Wydział Sztuki w Mieście 5.0 to już piąta edycja pokazu prac studenckich z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Studenci kierunków Grafiki, Malarstwa, Sztuki i Mediów, Digital Design, Grafiki oraz Wzornictwa Animacji kultury w przestrzeni społecznej – wystawiają prace w galeriach i kawiarniach rozsianych po całym mieście.

Wydział Sztuki w Mieście 5.0. Będzie się działo!
Fot. materiały prasowe

Studenci prezentują swoje najlepsze prace, które powstały w minionym roku akademickim pod okiem wykładowców. Impreza potrwa do 16 czerwca. Tradycyjnie przez Kraków przejedzie zabytkowy autobus „ogórek Jelcz” na trasie kilku galerii.

Wydział Sztuki w Mieście to impreza mocno związana z Krakowem i jego mieszkańcami, studenci mocno angażują społeczność poprzez warsztaty, pokazy filmów i spektakli.

– Pokażemy młodą, ciekawą sztukę tworzoną przez studentów pod opieką artystów. Sztukę interdyscyplinarną, poszerzającą granice, sięgającą po nowe, dotąd nie eksploatowane pola sztuki. Grafika Roku ’17 przedstawi laureatów konkursu i najciekawsze prace graficzne z całej Polski. Będą też filmy, spektakle, projekcje, otwarcie muralu oraz performance. Będzie się działo! – opowiada Alicja Panasiewicz Dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

 

Tagi: kultura, sztuka

Pokaż metkę
Autor: Iga Chylicka
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także