Komunikat archiwalny

„Razem dla Huty”, czyli wakacyjne atrakcje w sercu Nowej Huty

Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida oraz Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin” zapraszają na wydarzenie pod hasłem „Razem dla Huty”. Odbędzie się ono w niedzielę, 2 lipca, w godz. od 12 do 20 w Centrum Administracyjnym Kombinatu na ul. Ujastek 1 oraz w Forcie 49a „Dłubnia” na ul. S. Petofiego 31. W programie m.in. animacje, warsztaty kreatywne, pokazy filmów i zwiedzanie schronów.

„Razem dla Huty”, czyli wakacyjne atrakcje w sercu Nowej Huty
Fot. materiały prasowe

W programie wydarzenia przewidziano bezpłatne atrakcje: animacje, warsztaty kreatywne, pokazy filmów organizowane przez Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, prezentacje lokalnego biznesu, zostanie także zaaranżowana przestrzeń kawiarniana, a na trasie Kombinat - Fort 49a „Dłubnia”  będzie jeździł zabytkowy autobus.

Będzie także możliwość zwiedzania w promocyjnej cenie schronów, Budynku Z i Fortu 49a „Dłubnia”. Wydarzenie zakończy koncert: krakowskiego, charyzmatycznego zespołu Harat oraz zachodniopomorskiego duetu Babu Król – tworzonego przez lubianych muzyków polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia (znanych m. in. z projektów Pogodno i Bajzel).

Na wydarzenia i koncert wstęp wolny. Zwiedzanie Budynku Z i Fortu: 5 zł. Oprowadzanie po schronach: 10 zł. Obowiązują zapisy na stronie internetowej rawelin.org.

Więcej o wydarzeniu, szczegółowy program oraz informacje o Centrum Administracyjnym i Forcie 49a „Dłubnia” można znaleźć na stronach internetowych rawelin.org lub okn.edu.pl.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także