Komunikat archiwalny

Prezydent czytał dzieciom

Prezydent Jacek Majchrowski po raz kolejny wziął udział w akcji czytania dzieciom „Czytanki przed zachodem słońca”. To część bogatego programu IV edycji „Festiwalu Literatury dla Dzieci”.

Prezydent czytał dzieciom
Fot. Wiesław Majka

Prezydent 8 czerwca spotkał się z dziećmi w Księgarni pod Globusem przy ul. Długiej i przeczytał im wierszyki z książki Agnieszki Frączek „Złap byka za rogi czyli półżartem o pułapkach językowych” oraz fragmenty „Ferdynanda Wspaniałego” Ludwika Jerzego Kerna. Wystąpił w duecie z Jolantą Gibas.

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, największy w Europie - Festiwal Literatury dla Dzieci, w tym roku odbywa się po raz czwarty. Wiosną odwiedził Warszawę i Gdańsk, teraz gości w Krakowie (6 - 11 czerwca), a jesienią odbędzie się Poznaniu (3-7 października).

Cel wydarzenia jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe. W tym roku na festiwalu, nowościom z najwyższej półki towarzyszy nieco zapomniana klasyka literatury dziecięcej.

Podczas wydarzenia nie zabraknie spotkań z autorami literatury dziecięcej. Swój udział w Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017 zapowiedzieli: szwedzka pisarka Åsa Lind, a także Grażyna Bąkiewicz, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Grzegorz Kasdepke, Andrzej Maleszka, Marcin Szczygielski, Adam Wajrak i Wojciech Widłak. Warsztaty plastyczne poprowadzą m.in. Ola Cieślak, Monika Hanulak i Tomasz Minkiewicz.

Program Festiwalu tworzą również wieczorne czytanki, spektakle teatralne, gry miejskie oraz wystawy.

Na wszystkie wydarzenie festiwalowe wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji na stronie fldd.pl oraz na Facebooku.

W czasie Festiwalu Literatury dla Dzieci przyznana będzie również nagroda dla Najlepszej Polskiej Książki roku 2016. W roku ubiegłym było to „Sto nóg stonogi Fruzi” Agnieszki Horubały z ilustracjami Zosi Dzierżawskiej. Od tej edycji festiwalu nagroda będzie fundowana przez Kraków Miasto Literatury UNESCO. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł oraz statuetkę Ferdynanda Wspaniałego.

Gala wręczenia Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego odbędzie się w niedzielę 11 czerwca w godz. 17:00–19:00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Galę uświetnią rockowy i żywiołowy Budyń Julka Tuwima, czyli Jacek „Budyń” Szymkiewicz, Czesław Mozil, Joanna Zawłocka, Wojtek Sobura i Piotr „Bajzel” Piasecki.

OTO FOTOKRONIKA MIASTA
Prezydent czytał dzieciom w księgarni Pod Globusem

 

 

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także