Komunikat archiwalny

Gdzie spotkasz Wyspiańskiego w lipcu

Poniżej prezentujemy program lipcowych wydarzeń odbywających się w ramach Roku Stanisława Wyspiańskiego. Serdecznie zapraszamy!

Gdzie spotkasz Wyspiańskiego w lipcu
Fot. Magiczny Kraków

Potańcówka po „Weselu”

1 lipca, godz. 19.00-23.30
Strefa K-805, al. Waszyngtona 1, pod Kopcem Kościuszki
organizatorzy: Miasto Kraków, Teatr Bagatela

Teatr Bagatela zaprasza do Strefy K-805 na taneczny wieczór z muzyką krakowskiej formacji latino-jazzowej Fortet, która od dekady rozgrzewa publiczność karaibskimi rytmami. Początek potańcówki o godz. 19.00. Grają muzycy stanowiący czołówkę jazzu krakowskiego i nie tylko. Na saksofonach Szymon Kamykowski, na skrzypcach Dominik Bieńczycki, na basie Grzegorz Bąk, Marek „Smok” Rajss na instrumentach perkusyjnych, Bartek Staromiejski na bębnach, a Tadeusz Leśniak – lider zespołu – na instrumentach klawiszowych.

Teatr zapewnia transport! O godz. 18.45 odjeżdża autobus sprzed Teatru Bagatela. Odjazd autobusu powrotnego o godz. 23.30. Bilety wstępu w cenie (obejmującej przejazd) 10 zł do kupienia w kasie Teatru Bagatela przy Karmelickiej 6.

Więcej informacji: www.bagatela.pl/aktualnosc/potancowka-po-weselu

Akcja malowania szablonów inspirowanych Wyspiańskim - część I

8 lipca, godz. 11.00 – 14.00
organizator: Miasto Kraków, Muzeum Narodowe w Krakowie

Początek: Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie. Udział bezpłatny. Nie obowiązuje rezerwacja, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Prowadzenie: Ewelina Krawczyk, Agnieszka Fluder. Do akcji można dołączać przez cały czas jej trwania, na trasie: plac przed Muzeum Narodowym w Krakowie – ulica Piłsudskiego – ulica Retoryka – Bulwary wiślane obok Wawelu – koniec: Bulwary wiślane na wysokości kościoła na Skałce.

Więcej informacji: mnk.pl/aktualnosci/akcja-malowania-szablonow-inspirowanych-wyspianskim-czesc-i

"Bądź jak meteor..."

9 lipca, od godz. 20.30, scena na pl. Wolnica
organizatorzy: Miasto Kraków, Teatr Łaźnia Nowa, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Widowisko z okazji 110. rocznicy śmierci Stanisława Wyspiańskiego. Utwory poetyckie Wyspiańskiego staną się inspiracją do muzyczno-multimedialnego widowiska. Będzie to opowieść o zmaganiach artysty z materią tworzenia i próbach dotarcia do energii pierwotnej. Warstwie muzycznej będą towarzyszyć animacje ożywionych obrazów Wyspiańskiego, które zamienią scenę w pracownię malarską, gdzie rodzi się to „inne spojrzenie” na świat wrażliwego artysty. Przestrzeń wokół sceny zamieni się w labirynt artefaktów nawiązujących do twórczości artysty.

Więcej informacji: laznianowa.pl

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA