Komunikat archiwalny

Uniwersytet Jagielloński liderem polskich uczelni

Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski to dwie uczelnie akademickie, które ex aequo zajęły pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw 2017. W czołówce znalazła się też Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, a najlepszą uczelnią pedagogiczną okazał się krakowski Uniwersytet Pedagogiczny.

Uniwersytet Jagielloński liderem polskich uczelni
Fot. 650.uj.edu.pl

Jak podaje Polskie Radio, opierając się na depeszy PAP, w tegorocznym, 18. już rankingu polski uczelni na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński, przy czym UW uzyskał 100 proc. we wskaźniku rankingowym, zaś UJ 99,9 proc. Zgodnie z decyzją kapituły uczelnie, których wskaźnik rankingowy nie różni się o więcej niż o 0,1 punktu procentowego, są klasyfikowane na tej samej pozycji.

Wysokie, bo szóste miejsce w ogólnopolskim rankingu uczelni akademickich zajęła też Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (77,5 proc.).

Warto także podkreślić, że miano najlepszej uczelni pedagogicznej przypadło Uniwersytetowi Pedagogicznemu w Krakowie.

Ranking, w którym oceniono 168 uczelni i 68 kierunków studiów, po raz 18. przygotowała Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", pod nadzorem Kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera.

Zestawienie przygotowano w oparciu o kryteria takie jak: prestiż, absolwenci na rynku pracy, innowacyjność, potencjał naukowy, efektywność naukowa, warunki kształcenia, umiędzynarodowienie.

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także