Komunikat archiwalny

Sprawdź miejsca czerwcowych remontów drogowych

Sezon prac drogowych ruszył pełną parą. Remontowane są ulice, chodniki i infrastruktura rowerowa, tak aby poruszanie się po Krakowie było bardziej komfortowe dla wszystkich użytkowników dróg – informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Sprawdź miejsca czerwcowych remontów drogowych
Fot. ZIKiT

W Śródmieściu dobiegają końca dwa remonty: wymiana nawierzchni jezdni i chodnika na ul. Dietla na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Starowiślnej oraz remont zatoki autobusowej na alei Słowackiego (przy ul. Karmelickiej).

ZIKiT zwraca uwagę także na mniejsze uliczki, które wymagają naprawy. Trwa wymiana nawierzchni tłuczniowej na ulicach: Malinowej, Grabczaka i Chełmońskiego. Natomiast na ul. Doktora Twardego, na skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Mackiewicza, skrzyżowaniu ul. Łokietka i Gaik oraz przy ul. Opolskiej (przy stacji Statoil) kładzione są nowe chodniki z obniżonymi krawężnikami na przejazdach rowerowych. Prace trwają także na ul. Czarnowiejskiej, gdzie na odcinku od ul. Konarskiego do Urzędniczej i od nr 97 do al. Kijowskiej, wymieniany jest stary chodnik. Wszystkie te zadania zakończą się w czerwcu.

Na Zwierzyńcu na ul. Prusa trwa remont chodnika i okienek drzew; na ul. Starowolskiej utwardzane są pobocza. Na ul. Pylnej, Zygmunta Starego, Emaus, Zakamycze i Skibowej wymieniana jest nawierzchnia tłuczniowa. Na ul. Kosmowskiej trwa remont nawierzchni w rejonie ul. Rzepichy. Zakończenie prac przewidziano na połowę czerwca.

W Podgórzu kończy się remont krawężników na ul. Kapelanka, a na ul. Jugowickiej - chodnika. Wymieniana jest także nawierzchnia jezdni na ul. Jugowickiej, w rejonie skrzyżowania Gałęzowskiego i Boratyńskiego, na ul. Górskiej oraz chodnik na ul. Snycerskiej (odcinek od ul. Prostej do Gersona). Dobiega końca remont nawierzchni jezdni na ul. Konopnickiej (rejon Ronda Matecznego w kierunku mostu Grunwaldzkiego). Na ul. Pod Kopcem kończy się remont nawierzchni i chodnika.

W Nowej Hucie wymieniany jest chodnik wewnątrz osiedla Zielone, nawierzchni ścieżki rowerowej na al. Jana Pawła II oraz remont nawierzchni jezdni i chodnika na ul. Pokrzywki.

Przypominamy, że informacje o utrudnieniach związanych z remontami w mieście można śledzić na mapie utrudnień lub w aplikacji mobilnej O!strzegator.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także