Komunikat archiwalny

Wystartowała Juliada, czyli miesiąc ze sportem

24 czerwca wystartowała Juliada, czyli Młodzieżowy Festiwal Sportu. Trwające miesiąc święto młodych sportowców nieprzerwanie od 1999 r. organizują Miasto Kraków i Stowarzyszenie SIEMACHA. W tegorocznej edycji debiutuje nowa dyscyplina sportu – speed-ball, wymagająca doskonałej koordynacji ruchowej i refleksu.

Wystartowała Juliada, czyli miesiąc ze sportem
Fot. juliada.org.pl

Juliada to jedna z najważniejszych imprez sportowo-rekreacyjnych w Małopolsce, propagujących kulturę fizyczną i sport wśród dzieci i młodzieży. Festiwal jest skierowany do młodych, którzy na wakacje pozostają w mieście i chcą aktywnie spędzić wolny czas.

A jak to się przedstawia w liczbach? Uczestnicy mogą wziąć udział w zawodach organizowanych w 10 dyscyplinach: piłce ręcznej, tenisie stołowym, piłce nożnej, siatkówce, badmintonie, futsalu, szachach, breakdance, streetballu i – to tegoroczna nowość – speed-ballu. Czeka na nich 30 dni sportowej rywalizacji, 28 pucharów i 387 medali.

Mecze i rozgrywki będą się odbywały, jak co roku, na terenie Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta (ul. Ptaszyckiego 6) oraz na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Szczegółowy harmonogram rozgrywek można znaleźć na stronie internetowej www.juliada.org.pl.

Zobacz także:

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA