Komunikat archiwalny

Superścieżka nabiera kształtów

Pierwszy etap Superścieżki zostanie oddany do użytku już w najbliższy wtorek, 27 czerwca. Z tej okazji na skwerze im. Mariana Eilego, od 14.00 do 19.00 zaplanowano liczne atrakcje i niespodzianki dla dzieci i dorosłych.

Superścieżka nabiera kształtów
Fot. materiały prasowe

Superścieżka to projekt realizowany między rondami: Mogilskim a Grzegórzeckim, po wschodniej stronie al. Powstania Warszawskiego. Inicjatywa zaangażowała mieszkańców Grzegórzek w stworzenie przyjaznej i ciekawej przestrzeni, spełniającej oczekiwania zarówno młodszych, jak i starszych użytkowników tego obszaru. Pierwszy etap Superścieżki, sfinansowany i zrealizowany przez firmę Skanska na terenie skweru im. Mariana Eilego, to m.in. całkowicie nowy, ekologiczny plac zabaw z konstrukcjami do wspinaczki, huśtawkami i równoważniami oraz piaskownicą dla maluchów.

Główny wykonawca pierwszego etapu Superścieżki postawił także na bogatą roślinność. Zgodnie z wybraną przez mieszkańców myślą przewodnią, która łączy zieleń, wodę i słowo, na skwerze zasadzono ponad 60 drzew, 2000 krzewów oraz łąki z bylin i traw. Jest także letnia fontanna i poidełko, przydatne również dla czworonogów.

Na jednym z placyków znajduje się rzeźba dedykowana magazynowi „Przekrój”, a w nawierzchniach umieszczone zostały litery, tworzące słowa i nazwy związane z czasopismem. Na terenie skweru zamontowano także beacony, które podają informacje o samym projekcie i towarzyszących mu warsztatach, o patronie Skweru – Marianie Eile oraz przybliżają ciekawostki dotyczące dzielnicy.

Oficjalne otwarcie skweru nastąpi w najbliższy wtorek, 27 czerwca, zaś organizatorzy przygotowali na ten dzień szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Specjaliści od malowania twarzy wyczarują na buziach najmłodszych uczestników ich ulubione motywy, dzieci będą mogły wziąć udział w wielkoformatowych grach i zabawach, prowadzonych przez animatorów. Nie zabraknie miejsca do puszczania gigantycznych baniek mydlanych czy wspólnego czytania bajek. Starsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych, którym towarzyszyć będą pokazy zakładania zielników. W strefie piknikowej z miejscem do relaksu znajdzie się także miejsce do sąsiedzkich spotkań.

Rozpoczęcie pikniku punktualnie o godzinie 14.00 na skwerze im. Mariana Eilego.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA