Komunikat archiwalny

Ciężkie pojazdy znikną z ulicy Półłanki

W czwartek 29 czerwca otwarty zostanie kolejny odcinek drogi ekspresowej S7, części wschodniej obwodnicy Krakowa, pomiędzy węzłem Rybitwy i ul. Igołomską. Nowa trasa pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie transportu samochodowego w Krakowie. Tym bardziej, że równolegle na ul. Półłanki zacznie obowiązywać zakaz ruchu dla samochodów ciężarowych.

Ciężkie pojazdy znikną z ulicy Półłanki
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Uruchamiana w tym tygodniu, przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, trasa S7 to część tzw. IV obwodnicy Krakowa. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu prognozuje, że najnowszy odcinek obwodnicy udrożni drogi łączące południe Krakowa z Nową Hutą. Chodzi m.in. o takie arterie jak al. Powstańców Śląskich czy ul. Półłanki, które do tej pory były wykorzystywane do poruszania się na tej trasie.

Równolegle ZIKiT wprowadzi zmiany w ruchu po miejskich ulicach dla najcięższych pojazdów. Ruch samochodów ciężarowych jest bardzo niekorzystny z punktu widzenia utrzymania infrastruktury drogowej, dlatego władze miasta od lat kierują go na drogi obwodowe, o lepszej klasie wytrzymałości. Tak będzie również w tym przypadku – na ul. Półłanki, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Śliwiaka, a mostem Wandy, zostanie wprowadzony zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7 ton.

W przyszłości wraz z oddawaniem do użytku kolejnych fragmentów III i IV obwodnicy Krakowa, ruch samochodów ciężarowych również będzie przenoszony na drogi dla niego przeznaczone.

Adres:
ul. Półłanki, Kraków

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także