Komunikat archiwalny

Komu Słoneczniki? Wskaż najlepszą inicjatywę dla dzieci

Serwis internetowy czasdzieci.pl po raz kolejny organizuje plebiscyt na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w wieku 0–14 lat, czyli Słoneczniki 2017. W konkursie wyłaniane są najbardziej wartościowe, zdaniem rodziców, wydarzenia: warsztaty, koncerty, spektakle, festiwale, które poza rozrywką wpływają też na wszechstronny rozwój najmłodszych. Do 31 lipca rodzice mogą zgłaszać swoje propozycje za pomocą specjalnego formularza.

Komu Słoneczniki? Wskaż najlepszą inicjatywę dla dzieci
Fot. czasdzieci.pl

Statuetki przyznawane są w sześciu kategoriach: język, logika, sztuka wizualna, muzyka, ruch oraz przyroda. W Krakowie konkurs jest organizowany po raz siódmy. Nominować można inicjatywy, które odbyły się w okresie od lipca 2016 r. do czerwca 2017 r. Rodzice mogą zgłaszać wybrane przez siebie inicjatywy za pomocą krótkiego formularza. Najbardziej rzetelne opisy i uzasadnienia wyboru inicjatywy zostaną nagrodzone.

4 sierpnia zostanie ogłoszona ostateczna lista zakwalifikowanych inicjatyw i do 10 września rodzice będą mogli zagłosować na najlepsze wydarzenia w danych kategoriach. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i przyznanie statuetek odbędzie się we wrześniu podczas uroczystej gali.

W poprzedniej edycji w kategorii logika zwyciężyło Muzeum Armii Krajowej, które jury doceniło za warsztaty „Zostań asem wywiadu”. W kategorii sztuki wizualne najlepsza okazała się Pracownia i Muzeum Witrażu (nagroda za organizację sobotnich poranków dla dzieci). Rodzicom spodobały się też spacery miejskie dla dzieci „Mały wielki Kraków”, prowadzone przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Wyróżnienie zdobyła Nowohucka Baza Rodzinna – inicjatywa Klubu Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, a także - Rodzinne Wędrówki, realizowane przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży.

Organizatorem konkursu jest serwis czasdzieci.pl, wieloletni pośrednik między miejscami edukacji i kultury a rodzicami. Celem plebiscytu jest docenienie wysiłku i pomysłowości organizatorów wydarzeń kierowanych do dzieci. Najważniejsze kryteria oceny to: ogólne podejście prowadzącego do najmłodszych, dostosowanie oferty do potrzeb rozwojowych dziecka, atrakcyjność inicjatywy oceniana w odniesieniu do zaangażowania emocjonalnego dziecka.

Formularz Zgłoszenia Inicjatyw

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej akcji.

Tagi: dzieci, konkurs

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także