Komunikat archiwalny

Rok po ŚDM

Sześciu pielgrzymów, którzy rok temu przybyli do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, będzie teraz zachęcać innych do przyjazdu i zobaczenia naszego miasta. Ruszyła kampanii promocyjna „Experience Kraków Again!”.

Rok po ŚDM
Fot. Nika Komarova/Kraków.pl

O tym jak nowa kampania będzie wyglądać i skąd wziął się na nią pomysł opowiadano podczas spotkania Komisji Promocji i Turystyki. Katarzyna Gądek, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Turystyki zdradzała radnym kulisy powstania nowej kampanii. „Experience Kraków Again!” ma przypomnieć krakowianom, a przede wszystkim pielgrzymom i turystom, radość i pozytywne emocje, jakie towarzyszyły ŚDM 2016. Rok temu podczas Światowych Dni Młodzieży organizatorzy kampanii przeprowadzili prawie 250 wywiadów z pielgrzymami. Wiedzieli tylko, z jakich krajów pochodzili ich rozmówcy, ale nie znali ich imion ani nazwisk. Wszyscy pielgrzymi jednak zgodnie twierdzili, że kiedyś chcą powrócić do Krakowa. Na potrzeby kampanii wylosowano sześć z nich (po trzy osoby z Włoch i Hiszpanii), by zaproponować im powrót do naszego miasta. Dzięki mediom społecznościowym i tradycyjnym organizatorzy szukali tych osób, po to by zaprosić ich wraz z przyjaciółmi do Krakowa w rocznicę Światowych Dni Młodzieży. Poszukiwania pielgrzymów rozpoczęły się 22 maja, udało się ich odnaleźć. Teraz przyszedł czas na publikację najciekawszych momentów z etapu poszukiwań oraz wspomnień wydarzeń z zeszłego roku. Opublikowane zostaną również materiały od bohaterów kampanii z reakcją na wieść o ponownej podróży do Krakowa.

Szóstkę pielgrzymów po raz kolejny powitamy w Krakowie w lipcu. W tym czasie będą zwiedzać miasto, a być może odwiedzą też te miejsca, na które rok temu nie starczyło im czasu. Kampania będzie realizowana przede wszystkim w mediach społecznościowych, a głównymi jej adresatami będą Hiszpania i Włochy, ale treści zostaną też udostępnione globalnie, tak by trafiły do gości ŚDM także z innych krajów i zachęciły ich do ponownej wizyty w Krakowie.

Więcej szczegółów oraz sylwetki pielgrzymów można znaleźć na stronie internetowej oraz na fanpage ’u.

Pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także