Komunikat archiwalny

Kulturalny poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście!

W kalendarzu właśnie się rozpoczął lipiec, a więc stuprocentowe wakacje! Nie znaczy to jednak, że zwalniamy tempo. Wręcz przeciwnie, weekend obfitował w wydarzenia, choćby finał UEFA EURO U21, koncert na Szerokiej wieńczący Festiwal Kultury Żydowskiej czy Niedziela Nowoorleańska. Nie znaczy to jednak, że w roboczy poniedziałek nic się nie dzieje. Jak zwykle mamy dla Was garść propozycji kulturalnych!

Kulturalny poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście!
Fot. materiały prasowe / Włoski Instytut Kultury

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Nie tylko Kraków żyje kulturą! Od 1 do 8 lipca również i Wieliczka kusi bogatym programem! W ramach Summer Music Festival każdy znajdzie coś dla siebie. Choćby dziś: o 18.00 w Kopalni Soli w komorze „Warszawa” wystąpi Michał Szpak z zespołem eM BAND.

A w Krakowie Włoski Instytut Kultury organizuje w lipcu przegląd filmowy – „Klasycy kina włoskiego”. Początek dzisiaj o 12.00 na Grodzkiej 49, zakończenie 31 lipca. Zobaczycie filmy najwybitniejszych reżyserów z Półwyspu Apenińskiego lat 80. XX wieku. Seanse odbywają się codziennie. Przegląd otworzy film w reż. Carlo Verdone, „Un sacco bello” [Życie jest cudowne]. Film składa się z trzech historii o trzech osobach o różnych charakterach. Pierwszy młody mężczyzna, który spotyka w Rzymie hiszpańską turystkę; drugi planuje podróż po południu Europy; trzeci jest hipisem, którego ojciec próbuje sprowadzić do domu...

9 tygodni podzielonych tematycznie, ponad 100 projekcji, mnóstwo wydarzeń towarzyszących, a wszystko to w cenie 7 zł. Filmy wytrawne i wyraziste, z dobrych roczników, delikatnie schłodzone w klimatyzowanych salach Kina Pod Baranami – zaczęło się „Letnie Tanie Kinobranie”! Do 31 sierpnia, jak co roku, możecie oglądać najważniejsze tytuły ostatnich lat i triumfatorów tegorocznych Oscarów. Dzisiaj macie szansę nadrobić zaległości – albo ponownie zobaczyć – m.in. o 18.15 „Locke”. Film opowiada dramatyczną historię o tym, jak życie jednego człowieka bezpowrotnie się zmienia jednej nocy w trakcie jazdy samochodem z Birmingham do Londynu, a o godz. 22.00 zacznie się „Światło między oceanami”. Michael Fassbender i Alicia Vikander wystąpili w poruszającym dramacie o uczuciach, które każą łamać zasady i o wyborach, których konsekwencje nigdy nie mijają.

Miłośnicy muzyki klasycznej będą mieć dzisiaj okazję wysłuchać koncertu norweskiego chóru Namsos Sangforening. O 18.30 w kościele św.św. Piotra i Pawła na Grodzkiej zaprezentuje utwory z kanonu europejskiej muzyki sakralnej.

Natomiast fani jazzu mają kolejny dzień uczty w ramach 22. Letniego Festiwalu Jazzowego. W Piwnicy Pod Baranami o 21.00 z recitalem wystąpi Hanna Banaszak, a w Harris Piano Barze o 21.30 Dominik Bukowski Quartet. Nie przegapcie tych miejsc!

Inne klimaty zaserwuje Wam PIECArt. Od 21.00 koncert 3-0-3 Tango Fusion (czyt. Tresotres). Zespół ma swój początek w Buenos Aires, w Argentynie; założyli go Hernán Valencia (pianista, kompozytor, producent) oraz Gerardo Solnie (perkusja, instrumenty perkusyjne, producent). Styl zespołu określają korzenie latynojazzowe, ale zawiera także elementy tanga, milongi, argentyńskiego folkloru, funka, rapu czy stylu afro cuban. Gorące rytmy polecamy gorąco!

Na koniec jeszcze Prozak – kultowy klub znowu daje szansę młodym (stażem) i obiecującym DJ-om na stanięcie za prozakową DJ-ką! Sprawdźcie, jak brzmi Wasza selekcja na jednym z najlepszych nagłośnień w kraju! Od 22.00 startuje tam po raz kolejny Open Deck Session.

Pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA