Komunikat archiwalny

Kraków poprawił miejsce w rankingu lokalizacji dla outsourcingu

Kraków zajął ósme miejsce w najnowszym rankingu Tholons Services Globalization Index 2017 – 100 najlepszych destynacji dla outsourcingu na świecie. W poprzednim rankingu nasze miasto sklasyfikowano na dziewiątym miejscu. Tym samym stolica Małopolski pozostaje nieprzerwanie najlepszym miejscem w Europie dla lokowania tego typu inwestycji.

Kraków poprawił miejsce w rankingu lokalizacji dla outsourcingu
Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Największą konkurencję dla Krakowa stanowią miasta azjatyckie. W Europie nasze miasto wyprzedza tylko Dublin. Warszawa znalazła się na 23. miejscu, Praga zajmuje miejsce 17, Budapeszt 25, zaś Brno 48. Świetna lokata Krakowa to potwierdzenie prowadzonej od lat polityki proinwestycyjnej oraz przyjętych standardów promocji gospodarczej.

Potwierdzeniem wysokiej pozycji Krakowa w najnowszym rankingu było otwarcie 30 czerwca, z udziałem wiceprezydent Elżbiety Koterby, nowej siedziby Shell Business Operations na Ruczaju. Na ulokowanie w Krakowie swojego oddziału zdecydowała się także firma ABB, która wiosną otworzyła tu centrum badawcze.

Ranking prowadzony jest w cyklu dwuletnim, stanowi gospodarczy wskaźnik odniesienia atrakcyjności miast polskich pod względem inwestycji zagranicznych i ma na celu pokazanie ich mocnych stron pod względem potencjału ekonomicznego, kapitału ludzkiego, środowiska sprzyjającego rozwojowi biznesu oraz korzystnych warunków życia.

W Krakowie ma swoją siedzibę blisko 160 firm oferujących usługi dla biznesu. W ostatnich latach zatrudnienie w centrach biznesu wzrosło czterokrotnie i aktualnie wynosi ok. 60 tys. W tym roku na pracę w sektorze usług może liczyć około 10 tys. specjalistów. Tendencja ta powinna się utrzymać także w 2018 r. – w stolicy Małopolski ma powstać blisko 5 tys. miejsc pracy w branży informatycznej i tyle samo w usługach biznesowych.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA