Komunikat archiwalny

Wakacje z Kościuszką - warsztaty animacji poklatkowej

Spędź wakacje bawiąc się historią, fotografując, tworząc scenografię i kostiumy, a finalnie – produkując film! W ramach projektu „Tadeusz Kościuszko - narodowa lekcja historii” zapraszamy dzieci na warsztaty animacji poklatkowej!

Wakacje z Kościuszką - warsztaty animacji poklatkowej
Fot. tookapic.com

Jak zrobić dobre zdjęcie? Jak z fotografii stworzyć film? Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na wspólną zabawę z historią. Uczestnicy „Wakacji z Kościuszką” nie tylko będą mogli poznać tajniki pracy animatorów, ale także sami staną się bohaterami krótkich dzieł filmowych, ułożą ich scenariusz, stworzą scenografię i kostiumy. Nasze działania oprzemy na krakowskich wydarzeniach z życia Tadeusza Kościuszki. Partnerem projektu jest Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

W programie zajęć znajdą się elementy warsztatów fotograficznych, teatralnych i plastycznych, prowadzonych przez architekta edukacji i fotografa. Przewidziana jest również krótka wycieczka śladami Kościuszki po krakowskim Rynku, w trakcie której wykonane zostaną zdjęcia do filmu poklatkowego.

Warsztaty są bezpłatne.

  • Zajęcia odbędą się 21-25 sierpnia
  • Godz. 9.00–15.00
  • Miejsce: Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy przyjmowane pod adresem zapisy@dworek.eu.

Prosimy o podanie wybranego terminu, imienia i nazwiska dziecka, wieku, telefonu kontaktowego.

Uwaga!
Rodzic, zapisujący dziecko na zajęcia wyraża zgodę na fotografowanie dziecka, w celu dokumentacji wydarzenia oraz w celu wyprodukowania filmu, który stanowi główne przedsięwzięcie warsztatów i będzie publikowany na stronach i portalach społecznościowych Stowarzyszenia oraz partnerów projektu „Tadeusz Kościuszko – Narodowa Lekcja Historii”.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Adres:
ul. Białoprądnicka 3, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także