Komunikat archiwalny

Rocznica ŚDM: 29 lipca koncert w TAURON Arenie Kraków

Przyślijcie nam nasze spojrzenia – apelują organizatorzy obchodów rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zapowiadają niespodziankę podczas koncertu, który odbędzie się 29 lipca w TAURON Arenie.

Rocznica ŚDM: 29 lipca koncert w TAURON Arenie Kraków
Fot. tookapic.com

Spojrzenie Jezusa Miłosiernego towarzyszyło rok temu młodym w Krakowie w obrazie „Jezu, ufam Tobie!”, który był umieszczony w centrum ołtarzy na krakowskich Błoniach i Campus Misericordiae w Brzegach k. Wieliczki. Do tego spojrzenia nawiązywał papież Franciszek, gdy w Orędziu do młodych na rok 2016 zachęcał: „Nie bójcie się spojrzeć mu w oczy pełne nieskończonej miłości i pozwólcie, aby on ogarnął was swoim miłosiernym spojrzeniem”. O jezusowym spojrzeniu, które patrzy na serce człowieka, mówił również w czasie Mszy Posłania wieńczącej ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

Organizatorzy rocznicowych obchodów tego wydarzenia chcą, by młodzi przypomnieli sobie, że w czasie ŚDM wszyscy patrzyli w tę samą stronę – w stronę Boga. Wspominają również pełne przyjaźni spojrzenia między ludźmi, których połączyła wiara w Jezusa. „Wierzymy, że w rok po ŚDM nadal spoglądamy na siebie tym samym pełnym entuzjazmu wzrokiem i patrzymy w tym samym kierunku” – deklarują i proszą, by młodzi przesyłali zdjęcia swoich spojrzeń na adres: oczy@krakow2016.com.

Fotografie zostaną wykorzystane 29 lipca podczas koncertu „Młodość – projekt życia” w TAURON Arenie Kraków. W jaki sposób? – to ma być niespodzianka.

Koncert w TAURON Arenie Kraków odbędzie się w sobotę 29 lipca o godz. 18.00. Zaangażowani są weń znani artyści z Polski i zagranicy. Nad muzycznym aspektem przedsięwzięcia czuwa dyrygent i aranżer Adam Sztaba. Podczas koncertu usłyszymy takie gwiazdy, jak TGD, Natalia Niemen, Krzysztof Iwaneczko, Arkadio, Monika Kruszyńska i Anita Lipnicka. Wieczór poprowadzą m.in. Marika i Jasiek Mela.

Z powodów organizacyjnych została uruchomiona rejestracja na koncert. Można jej dokonać na stronie rejestracja.krakow2016.com. System rejestracyjny przewiduje zarówno zgłoszenia grupowe, jak i indywidualne. W wyniku rejestracji uczestnicy koncertu otrzymują miejsca w określonym sektorze oraz bezpłatny bilet, który zostanie automatycznie wygenerowany przez system. Bilet jest gwarancją rezerwacji miejsca w sektorze, uprawnia do wstępu do TAURON Areny i do udziału w koncercie. Osoby, które nie zarejestrują się w systemie, będą wpuszczane w miarę wolnych miejsc. Wstęp jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także