Komunikat archiwalny

Konkurs na zielnik: Magiczna moc lecznicza roślin i kwiatów

Czy wiesz, jak działa rumianek, krwiściąg lekarski czy inne rośliny? Przyroda to największa apteczka na świecie, to niezliczone zasoby medycyny naturalnej, które od setek lat były wykorzystywane w leczeniu wielu schorzeń. Spacerując po parku czy łące podziwiamy piękne, barwne rośliny, często nie wiedząc nic o ich leczniczych właściwościach. Jak można je odkryć? Może robiąc własny zielnik i biorąc udział w konkursie?

Konkurs na zielnik: Magiczna moc lecznicza roślin i kwiatów
Fot. tookapic.com

Świętuj, zatem razem z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa imieniny św. Krzysztofa, których motywem przewodnim w tym roku jest aptekarstwo i zrób swój własny zielnik: „Magiczna moc lecznicza roślin i kwiatów”. Podziel się z innymi swoją pasją i wiedzą na temat zdrowotnej siły roślin. Porozmawiaj w dniu święta oddziału Pałac Krzysztofory z gośćmi specjalnymi, dowiedz się więcej na temat ziół, ziołolecznictwa czy zdrowych przypraw. Pokochaj rośliny i doceń ich niezwykłą moc. Na uczestników konkursu czekają nagrody.

Baw się razem z nami i poznaj niezwykły świat roślin leczniczych!  

23 lipca zapraszamy do Pałacu Krzysztofory na imieniny św. Krzysztofa - będzie to święto tego oddziału MHK. Podczas jego obchodów ogłosimy wyniki konkursu. Poznaj świat roślin w czasie rodzinnych warsztatów, dowiedz się, kim był wielki alchemik i jego eliksir szczęścia. Zapraszamy również na spotkanie „Kartka z zielnika” z bratem bonifratrem oraz na opowieść siostry Anastazji i siostry Salomei ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Krakowie o smakach i aromatach staropolskiej kuchni.

Na zakończenie dnia zaplanowany jest koncert Jacka Wójcickiego i słodki poczęstunek.

Prace konkursowe prosimy dostarczyć osobiście od 12-20 lipca 2017 r., w godzinach 9.00-16.00 do oddziału Pałac Krzysztofory (Rynek Główny 35), skrzydło zachodnie, pok. 17, gdzie będą rejestrowane.

Pełny regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje na

www.mhk.pl/aktualnosci/k-o-n-k-u-r-s-na-zielnik

Pokaż metkę
Autor: MHK
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także