Komunikat archiwalny

Zapraszamy na Krakowskie Spotkania Artystyczne „Konfiguracje”

Krakowscy artyści opanowali przestrzenie wystawiennicze miasta: Bunkier Sztuki, MOCAK, Pawilon Czapskiego, komercyjne galerie, place i ulice – to tylko kilka punktów, w których poczujemy sztukę. Do końca lipca zobaczymy prace 300 malarzy. Inicjatywa odbywa się m.in. dzięki wsparciu finansowemu miasta.

Zapraszamy na Krakowskie Spotkania Artystyczne „Konfiguracje”
Fot. materiały prasowe

Krakowskie Spotkania Artystyczne to nie tylko promocja miasta, ale również integracja środowiska artystycznego. W latach 60., 70. i 80. XX wieku Krakowskie Spotkania wraz z Rzeźbą Roku, były organizowane przez Związek Polskich Artystów w Pawilonie Wystawowym (obecnie Bunkier Sztuki) oraz w Pałacu Sztuki TPSP. W Bunkrze Sztuki czeka na nas wystawa „Wydobyte z niepamięci” – to prezentacja twórczości artystów, którzy brali udział w przeglądach ZPAP. W tym samym miejscu można również zobaczyć prace młodych artystów. Na Plantach (obok kawiarni Bunkier Cafe) dostępna jest wystawa „Przestrzeń otwarta”, a w Pałacu Sztuki prezentacja „Pomiędzy…”.

 

 

„Konfiguracje” nie ominęły też innych dzielnic Krakowa. W alei Róż zobaczymy ekspozycję „Punkt wyjścia”, z kolei na Rynku Podgórskim wystawę z okazji dwudziestolecia Nagrody im. Witolda Wojtkiewicza.

Krakowskie Spotkania Artystyczne to również ekspozycje towarzyszące, m.in. „Pułapka nieskończoności” Andrzeja Bednarczyka w Galerii R Wydziału Rzeźby ASP, „Forum Cracoviense” w Galerii ASP, „Krajobraz po Zagładzie” Jonasza Sterna w MOCAK-u, „Rozwijanie i zwijanie kokona” w Gołogórski Gallery. Do tego można dodać Artemis z pokazem twórczości Jacka Sroki oraz wystawę Joanny Warchoł na Floriańskiej 22.

Wystawa potrwa do 31 lipca. Szczegółowy program na: www.zpapkrakow.pl.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także