Komunikat archiwalny

Wystawa „Stale o Nowej Hucie”

Jedni się nią zachwycają, drudzy wręcz przeciwnie – Nowa Huta od zawsze fascynuje i mało kto pozostaje wobec niej obojętny.

Wystawa „Stale o Nowej Hucie”
Fot. Paweł Krawczyk / krakow.pl

18 lipca Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do oddziału na os. Słonecznym 16 na cykliczną wystawę „Stale o Nowej Hucie”. Na ekspozycji zgromadzono wiele symbolicznych dla tej dzielnicy przedmiotów, m.in. popielniczkę z pierwszego spustu surówki – pamiątkę wytopu pierwszej stali w kombinacie w 1952 roku, czy biało-czerwoną flagę z wypisaną czcionką „solidarycą” Nową Hutą – towarzyszącą Janowi Pawłowi II w czasie poświęcenia kościoła w Mistrzejowicach. Zaprezentowane zostaną również niepublikowane dotychczas fotografie Nowej Huty.

To nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowało muzeum. O godz. 11.00 dzieci w wieku 10-13 lat, dowiedzą się o symbolice nazw osiedli Nowej Huty. O godz. 12.00 poznamy tajemnice kina Świt i Światowid, Teatru Ludowego i „Widzimisię” oraz dawnego Zakładowego Domu Kultury im. Lenina. O 13.00 poczujemy natomiast atmosferę lat 80. podczas spaceru aleją Solidarności.

 

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także