Komunikat archiwalny

Taneczna bitwa na Rynku Podgórskim

Już wkrótce krakowianie i turyści będą mogli na własne oczy zobaczyć niezwykłe widowisko – taneczną bitwę do beatboksu na żywo, czyli „Dance Battle to the Beatbox”. 13 sierpnia na Rynku Podgórskim tancerze będą rywalizować do beatboksu tworzonego na żywo przez czołowych światowych beatbokserów. Turniej będzie połączony z pokazami i krótkimi lekcjami tańca dla widzów.

Taneczna bitwa na Rynku Podgórskim
Fot. materiały prasowe

Wydarzenie towarzyszy 11. edycji największego w Europie edukacyjnego festiwalu tanecznego Fair Play Dance Camp, który trwać będzie od 6 do 16 sierpnia. W tym samym czasie w Krakowie odbędą się także międzynarodowe warsztaty beatboksowe World Beatbox Camp. Na Rynku Podgórskim możemy się zatem spodziewać uczestników i widzów z ponad 50 krajów, a na scenie zobaczymy światowej sławy choreografów i beatbokserów.

W turnieju może wziąć udział każdy tancerz – niezależnie od wieku. By trafić do głównej rywalizacji na scenie, uczestnicy będą musieli przejść krótkie eliminacje. Zgłoszenia przyjmowane będą na miejscu. Jurorzy wybiorą 8 najlepszych. Finaliści staną do pojedynku jeden na jeden, tańcząc freestyle do muzyki tworzonej na żywo przez beatbokserów z całego świata. Jedną z gwiazd będzie nagradzany na świecie i znany polskim fanom Dharni z Singapuru.

Organizatorem turnieju jest Fundacja Fair Play Crew. Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków. Dzięki współfinansowaniu projektu ze środków Gminy Miejskiej Kraków udział w imprezie, zarówno dla uczestników, jak i dla widzów, jest bezpłatny.

Nagrody:

I nagroda: udział w Fair Play Dance Camp 2018 – największym edukacyjnym festiwalu tanecznym w Europie – pakiet wejściówek na wszystkie warsztaty (o wartości  2800 zł).
II nagroda: udział w Fair Play Dance Camp 2018 – największym edukacyjnym festiwalu tanecznym w Europie – pakiet wejściówek na 6 dowolnie wybranych warsztatów (o wartości 1000 zł).

Jak wziąć udział w bitwie? Zapisy na miejscu, przed wydarzeniem.

Więcej informacji: fpdancecamp.com/pl/beatbox

Kontakt z organizatorami: info@fpdancecamp.com

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także