Komunikat archiwalny

W rok po ŚDM ponownie odwiedzą Kraków

Rok temu Kraków – gospodarz Światowych Dni Młodzieży 2016 – był stolicą młodych z całego świata. Teraz ma przypomnieć o tym akcja promocyjna „Experience Kraków Again!”, w ramach której miasto zaprosiło sześciu losowo wybranych pielgrzymów z Włoch i Hiszpanii. Pierwszy z nich przyleciał 26 lipca.

W rok po ŚDM ponownie odwiedzą Kraków
Fot. Wiesław Majka/kraków.pl

– Kampania przerosła nasze oczekiwania. Moc internetu okazała się być bardzo pomocna w poszukiwaniach pielgrzymów. Trwały one dużo krócej, niż zakładaliśmy, ale jest to oczywiście pozytywna informacja. Niecierpliwie czekamy na przyjazd pielgrzymów do Krakowa – mówi Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

Pierwszym pielgrzymem, który pojawił się w Krakowie jest Carmine z Włoch. Wylądował na lotnisku w Krakowie Balicach w środę 26 lipca o godz. 15.15. Razem ze swoimi znajomymi spędzi w Polsce pierwszą rocznicę Światowych Dni Młodzieży. Organizatorzy akcji będą towarzyszyć im w trakcie zwiedzania.

W ramach akcji „Experience Kraków Again!” wylosowano sześć osób – po trzy z Włoch i Hiszpanii, aby zaproponować im powrót do Krakowa. Poszukiwania pielgrzymów rozpoczęły się 22 maja i trwały do momentu odnalezienia ostatniej osoby. Była nią Marianna z Włoch.

Kampania promocyjna jest realizowana w mediach społecznościowych: na Facebooku, Twitterze, YouTube i Instagramie. Oficjalnym fanpage’em akcji jest Kraków Experience.

Wydarzeniu towarzyszy przygotowana w czterech językach (angielskim, włoskim, hiszpańskim i polskim), strona internetowa, na której znajdą się wspomnienia z ŚDM i prezentacja atrakcji Krakowa.

Dzięki formularzowi kontaktowemu na stronie www zbierane są filmy oraz zdjęcia od pozostałych pielgrzymów, którzy uczestniczyli w ŚDM 2016. Z nadesłanych materiałów zmontowany zostanie film podsumowujący wydarzenia sprzed roku.

 

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także