Komunikat archiwalny

Studenci Politechniki Krakowskiej remontują świetlicę środowiskową

Kilkunastu studentów Politechniki Krakowskiej zajmuje się remontem świetlicy środowiskowej „Akademia młodzieży”, mieszczącej się w gminnym lokalu przy ul. Radzikowskiego 29. Remont rozpoczął się 10 lipca i powinien zakończyć się w sierpniu.

Studenci Politechniki Krakowskiej remontują świetlicę środowiskową
Fot. materiały prasowe

Studenci wszystkie prace wykonają za darmo, sami również zdobyli potrzebne materiały budowlane. To nie tylko akcja charytatywna, której zadaniem jest pomoc wychowankom świetlicy, ale również projekt edukacyjny. Studenci uczą się w praktyce tego, jak wykorzystać wiedzę zdobytą podczas studiów.

– W remoncie uczestniczy 14 osób. Mamy m.in. studentów z kierunków budownictwo i inżynieria lądowa. Pracujemy, ile możemy, chcemy jak najszybciej zakończyć remont  – mówi Magdalena Słota, studentka budownictwa i przedstawicielka wolontariuszy z Politechniki Krakowskiej.

Pomieszczenia świetlicy środowiskowej są spore, liczą ok. 200 m kw. Studenci remontują je od podstaw. Odnowione będą ściany, podłogi oraz hol. Akcja studentów Politechniki Krakowskiej odbywa się w ramach projektu Workcamp, organizowanego przez Koło Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Małopolski. Jego celem jest pomoc najbardziej potrzebującym placówkom publicznym.

 

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także