Komunikat archiwalny

Wyjątkowy koncert z okazji 1. rocznicy ŚDM w Krakowie

Kraków obchodził pierwszą rocznicę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W sobotę, 29 lipca, odbyła się specjalna katecheza dla młodych oraz koncert w TAURON Arenie Kraków, a w niedzielę, 30 lipca - msza w sanktuarium Jana Pawła II. Wydarzenie dopełnia akcja „Experience Kraków Again!”, w ramach której miasto zaprosiło sześciu losowo wybranych pielgrzymów z Włoch i Hiszpanii.

Wyjątkowy koncert z okazji 1. rocznicy ŚDM w Krakowie
Fot. telewizja.krakow.pl

Pierwszym pielgrzymem, który pojawił się w Krakowie jest Carmine z Włoch. Wylądował na lotnisku w Balicach w środę 26 lipca o godz. 15.15. Kolejna była Marta, która na lotnisku pojawiła się w czwartek, 27 lipca o godz. 21.40. W piątek, 28 lipca o godz. 14.15 powitaliśmy Elene i Marianne, a o 23.30 Verónice. W sobotę, 29 lipca o godz. 16.15 do zaproszonych pielgrzymów dołączył Pelayo.

 

Przez tydzień pielgrzymi będą poznawać Kraków zarówno od strony religijnej, jak i świeckiej. Zobaczą m.in.: bazylikę Mariacką, katedrę na Wawelu, opactwo w Tyńcu oraz okno papieskie na Franciszkańskiej 3. Zwiedzą także Muzeum Fabrykę Emalia Oskara Schindlera, podziemia Rynku oraz gmach główny Muzeum Narodowego i „Damę z gronostajem”. Główną atrakcją był sobotni koncert w TAURON Arenie Kraków z okazji rocznicy ŚDM. W niedzielę, po mszy w Centrum Jana Pawła II, pojechali do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 

 

 

To nie wszystkie atrakcje, które przygotowało miasto. – Pielgrzymi wejdą na kopiec Kościuszki, odwiedzą Ogród Doświadczeń i pojadą na wycieczkę rowerową wzdłuż bulwarów nad Wisłą. Planujemy też krótki rejs statkiem. Rok temu nie udało im się odwiedzić Wieliczki, tym razem zwiedzą kopalnię soli – mówi Elżbieta Kantor, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki.

Rocznica ŚDM to nie tylko zwiedzanie – goście przypomną sobie smak polskich potraw, nie zabraknie więc pierogów, żurku, rosołu, sernika i wadowickich kremówek.

Wizyta jest relacjonowana na profilach Kraków Experience, Kraków PL i Twitterze.

 

Tagi: ŚDM, rocznica

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA, TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA