Komunikat archiwalny

Pytania do prezydenta

Boiska dla rozwijającego się klubu Bike Polo Kraków, informacje o UKS-ach, czyli Uczniowskich Klubach Sportowych, ustalenie właściciela pustostanu przy ul. Lubockiej oraz montaż wiaty przestankowej przy ul. Kantorowickiej, w tych sprawach zwrócił się z pytaniami do prezydenta radny Andrzej Mazur.

Pytania do prezydenta
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W imieniu Klubu Bike Polo Kraków radny zwrócił się do prezydenta o pomoc w znalezieniu boiska do Bike Polo. Klub Bike Polo Kraków swoją działalność rozpoczął w 2009 roku, największym wydarzeniem w historii klubu była organizacja Europejskich Mistrzostw Bike Polo w 2013 roku, podczas których w Krakowie gościły drużyny z 26 państw. Radny zwraca uwagę, że bez odpowiedniego boiska do Bike Polo zespół nie będzie mógł dalej się rozwijać. Radny w piśmie wskazuje lokalizacje do rozważenia przez prezydenta.

Kontynuując sportową tematykę radny Andrzej Mazur poprosił prezydenta o przedstawienie informacji na temat Uczniowskich Klubów Sportowych, zakresu ich działalności  na terenie Gminy Miejskiej Kraków, miejsca działalności, liczby klubów, możliwości pozyskiwania sprzętu sportowego, zakresu opieki trenerskiej oraz liczby dyscyplin sportowych uprawianych przez najmłodszych zawodników w Krakowie.

Radny prosi także o ustalenie właściciela pustostanu, zlokalizowanego przy ul. Lubockiej 37, odnalezienie spadkobierców i doprowadzenie do uporządkowania posesji. W tej sprawie do radnego Mazura zgłosił się radny dzielnicy XVII Jerzy Wójcik.

Natomiast w imieniu mieszkańców ulicy Kantorowickiej Andrzej Mazur zwrócił się do prezydenta w sprawie zamontowania wiaty przystankowej na tej ulicy. Radnego interesuje wskazanie dokładnej daty planowanego montażu.

Wszystkie interpelacje radnych oraz odpowiedzi prezydenta na nie można znaleźć na stronie: www.bip.krakow.pl.

Pokaż metkę
Autor: MK
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także