Komunikat archiwalny

Nowe przedszkole w Podgórzu zaprasza dzieci z orzeczeniami

13 czerwca otwarto nowe miejsce przedszkolne należące do sieci publicznych placówek Hop Kids. Mieści się ono w Podgórzu, przy ul. Na Zakolu Wisły 12d, i jest w stanie przyjąć 100 dzieci w różnym wieku (od 2,5 do 6 lat). Ma do dyspozycji pięć sal dydaktycznych i dwa ogródki. Znajdą w nim miejsce także dzieci, które nie dostały się do samorządowego przedszkola znajdującego się przy ul. Myśliwskiej. Można jeszcze zapisywać dzieci na rok szkolny 2017/2018 – pozostało kilkadziesiąt wolnych miejsc, w tym 11 miejsc dla dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności.

Nowe przedszkole w Podgórzu zaprasza dzieci z orzeczeniami
Fot. materiały prasowe

Publiczna placówka przedszkolna Hop Kids działa na takich samych zasadach jak przedszkole samorządowe („za złotówkę”) – rodzice płacą maksymalnie 1 zł za każdą godzinę przekraczającą pięciogodzinne minimum, które dzieci spędzają w przedszkolu bezpłatnie. Rodzinom objętym programem „Krakowska Karta Rodzinna 3+” przysługuje niższa stawka – 0,50 zł za każdą rozpoczętą godzinę.

Nowa placówka jest czynna od godz. 6.00/6.30 do 18.00 przez cały rok we wszystkie dni robocze. Przyjmuje też na dyżur wakacyjny dzieci z innych przedszkoli. Od września tego roku będą w niej organizowane atrakcyjne zajęcia dodatkowe, np. język angielski, dogoterapia, fizyka dla smyka, warsztaty przyrodnicze, zajęcia sportowe oraz taneczne.

Posiada pięć sal dydaktycznych, każda z bezpośrednim dostępem do łazienki, szatnię, kuchnię przygotowaną do wydawania posiłków, zaplecze socjalne oraz przynależne dwa ogródki, z przeznaczeniem na place zabaw dla dzieci.

Można jeszcze zapisywać dzieci na rok szkolny 2017/2018 – pozostało kilkadziesiąt miejsc, w tym jedenaście wolnych 11 miejsc dla dzieci 2,5 do 6 lat z orzeczeniami o niepełnosprawności.

Więcej informacji na stronie internetowej www.hopkids.pl, a także pod numerem telefonu 530 75 16 16.

Adres:
ul. Na Zakolu Wisły 12d, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także