Komunikat archiwalny

74. Tour de Pologne: kolarskie święto na Rynku Głównym i Błoniach

Kraków gości uczestników Tour de Pologne nieprzerwanie od 2008 roku, wieloetapowego wyścigu kolarskiego, zaliczanego do prestiżowego cyklu UCI World Tour. Tegoroczny 74. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się dziś na Rynku Głównym w Krakowie. Metę I etapu wyznaczono natomiast na Błoniach. W przededniu wielkiego kolarskiego święta odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Dyrektora Generalnego firmy Lang Team Czesława Langa.

74. Tour de Pologne: kolarskie święto na Rynku Głównym i Błoniach
Fot. ZIS

W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli również Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal i Koordynator ds. Zabezpieczenia Trasy 74. TdP Andrzej Batko.

Już po raz dziesiąty z rzędu wyścig, o którego światowy rozgłos i rangę zadbał Czesław Lang, będzie rozgrywany w podwawelskim grodzie. W latach 2008–2016 w Krakowie kończył się ostatni etap, tu wręczano koszulkę zwycięzcy klasyfikacji generalnej. Tym razem peleton wyruszy stąd na tygodniowe zmagania, które zakończą 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

Krakowską premierę poprzedzi jeszcze efektowna prezentacja ekip w piątkowe popołudnie – od godz. 16.00 – pod Sukiennicami.


– Kraków ma bardzo bogate tradycje kolarskie – podkreślił prezydent Jacek Majchrowski. – Tutaj zaczynał też swoją karierę Rafał Majka – w WLKS Krakus Swoszowice, który będzie startował w tegorocznym Tour de Pologne. W tym wyścigu biorą udział najwybitniejsi kolarze, to jedna z największych imprez na świecie. Chciałem podziękować Czesławowi Langowi za olbrzymi wkład pracy w organizację tego wielkiego wydarzenia sportowego. Trzeba to towarzystwo zebrać, wykonać olbrzymią pracę logistyczną. Efekty są widoczne, a korzyści promocyjne dla Krakowa bardzo duże. Dlatego każdego roku podejmujemy współpracę i będziemy ją kontynuować również w następnych latach - zaznaczył.

Czesław Lang na wstępie swojej wypowiedzi podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowania organizację krakowskiego etapu. – Naszemu wyścigowi zawsze towarzyszą wielkie emocje sportowe. Znów będziemy mieć wielkie nazwiska. O wspaniały show na pewno zadba Peter Sagan. Z kolei, Vincenzo Nibali to triumfator Tour de France, Giro d’Italia i Vuelta a Espana. Tour de Pologne jest znakomitą okazją do pojedynków mistrzów z tymi, którym marzy się wspaniała kariera w zawodowym kolarskie. I ciągle odkrywamy takie talenty. Staramy się także zapewnić jak najlepszy przekaz telewizyjny i medialny, który od lat stanowi olbrzymi atut Tour de France - powiedział.

Mówiąc o atrakcjach 74. Tour de Pologne, Czesław Lang nie zapomniał o zawodach skierowanych do najmłodszych adeptów kolarstwa oraz miłośników jazdy na rowerze. W programie znalazły się więc zarówno 10. Nutella Mini Tour de Pologne, jak i Tour de Pologne amatorów. Dyrektor Krzysztof Kowal wyraził zadowolenie, że krakowianie z rosnącą sympatią traktują Tour de Pologne i rozumieją potrzebę dokonywania zmian w organizacji ruchu czy komunikacji miejskiej.

Koordynator ds. Zabezpieczenia Trasy, Andrzej Batko zapewnił, że tam, gdzie jest to tylko możliwe, wstrzymanie ruchu będzie chwilowe. Podczas sobotniego I etapu 74. TdP i wyścigów 10. Nutella Mini Tour de Pologne, zamknięcia ulic przewidziane są w okolicach Błoń. Szczegółowo informujemy o tym TUTAJ (zamknięcia ulic) i TUTAJ (zmiany w komunikacji miejskiej).

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

74. Tour de Pologne - konferencja prasowa - foto

 

 

Pokaż metkę
Autor: ZIS
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA