Komunikat archiwalny

Nasze drzewo, rzadki okaz

Czy stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty będą mogły zasadzić rzadkie okazy drzew w Parku Krakowskim? Z taką inicjatywą do radnej Marty Pateny zgłosiły się przedstawicielki Pierwszego Krakowskiego Klubu Soroptimist International.

Nasze drzewo, rzadki okaz
Fot. Wiesław Majka

Celem akcji, która nosi nazwę „Nasze drzewo” jest wsparcie nowej aranżacji zadrzewiania Parku Krakowskiego. Przedstawicielki Pierwszego Krakowskiego Klubu Soroptimist International pragną wykorzystać trwający tam remont, i - jeżeli ich inicjatywa spotka się z przychylnością Zarządu Zieleni Miejskiej - zakupić rzadki okaz drzewa z katalogu wskazanego przez ZZM, które zostanie posadzone właśnie w Parku Krakowskim. Przy drzewie podarowanym przez Pierwszy Krakowski Klub Soroptimist International pojawić miałaby się tabliczka z danymi fundatora oraz datą nasadzenia.

"Uszanujmy wolę sponsorów i pozwólmy mieszkańcom Krakowa cieszyć się widokiem pięknych, rzadkich okazów drzew” napisała w interpelacji do prezydenta radna Marta Patena, która odbyła już pierwsze rozmowy w Zarządzie Zieleni Miejskiej oraz uzyskała ustne poparcie dla tej inicjatywy kilku innych krakowskich organizacji pozarządowych.

Zarówno radna Marta Patena, jak i przedstawicielki PKKSI mają nadzieje, że akcja nie tylko zostanie pozytywnie przyjęta przez Prezydenta i Zarząd Zieleni Miejskiej, ale rozszerzy się na inne podmioty, które będą chciały wzbogacić drzewostan krakowskich parków o okazy rzadkie.

Pokaż metkę
Autor: MK
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także