Komunikat archiwalny

Cracovia Sacra 2017 - zwiedzaj świątynie i słuchaj muzyki

19 koncertów w krakowskich świątyniach to część programu Cracovia Sacra. 14 i 15 sierpnia można zobaczyć też niedostępne na co dzień zakamarki kościołów i klasztorów. Wydarzenie jest częścią cyklu Krakowskie Noce.

Cracovia Sacra 2017 - zwiedzaj świątynie i słuchaj muzyki
Fot. Magiczny Kraków

Tegoroczna edycja Nocy Cracovia Sacra odbywa się pod hasłem „Skarby krakowskich klasztorów”. W programie, oprócz koncertów o tematyce sakralnej i wystaw, przewidziano zwiedzanie najpiękniejszych świątyń Krakowa i okolic, odkrywanie kościelnych zabytków oraz dzieł sztuki. 

Podczas dwóch dni i nocy będzie można zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Na zainteresowanych czekają nie lada atrakcje, m.in. zwiedzanie biblioteki i archiwum w klasztorze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, wystawa „Skarby biblioteki” w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Piasku i warsztaty dla dzieci „Wczoraj i dziś, czyli co to jest zabytek?” w opactwie oo. benedyktynów w Tyńcu.

Inauguracja tegorocznej edycji Nocy Cracovia Sacra odbyła się w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 19.45 w kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Koncert inauguracyjny rozpoczął się o godz. 20. W programie Symfonia nr 1 „Chrztu” na chór i orkiestrę P. Sydora (światowa prapremiera) w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, Górecki Chamber Choir.

 

Organizatorem Nocy Cracovia Sacra jest Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z krakowskimi klasztorami i kościołami.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na niektóre obowiązują nieodpłatne wejściówki – dostępne w Centrum Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11.

Zobacz więcej:

Więcej informacji na stronie internetowej: www.krakowskienoce.pl.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także