Szansa na rozwój dla młodych firm

Krakowski Park Technologiczny po raz drugi otwiera nabór do tzw. programu akceleracyjnego, czyli programu stymulującego rozwój młodych firm pracujących nad rozwiązaniami dla przemysłu i smart city. W drugiej edycji KPT ScaleUp weźmie udział 12 zespołów, które mogą liczyć na 200 000 zł wsparcia oraz pomoc ekspertów i dużych przedsiębiorstw.

Szansa na rozwój dla młodych firm
Fot. scaleup.kpt.krakow.pl

Akceleracja oznacza „przyspieszenie” i jest procesem intensywnej pracy nad start-upem, który jest już gotowy do znacznego zwiększenia skali swojej działalności. Od końca maja w Krakowskim Parku Technologicznym trwa taki właśnie pilotażowy program, w ramach którego start-upy pracują nad wdrożeniami swoich produktów i usług wspólnie z doświadczonymi przedsiębiorcami, takimi jak EC Grupa, Kraków Airport, Protech, Oknoplast, ES-SYSTEM, Astor czy Fideltronik. W pierwszej edycji pracuje 11 młodych firm.

Na stronie scaleup.kpt.krakow.pl można już aplikować do 2. edycji, która rozpocznie się w listopadzie. Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się polskie start-upy, działające na rynku nie dłużej niż 5 lat i posiadające produkt lub działający prototyp rozwiązania B2B w jednym z trzech obszarów: Industry 4.0, IIoT lub smart city.

Poza dostępem do ekspertów branżowych oraz specjalistów z zakresu business development, uczestnicy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 200 000 zł.

Po więcej informacji zapraszamy na scaleup.kpt.krakow.pl.

KPT ScaleUp to jeden z 10 ogólnopolskich akceleratorów realizowanych w ramach programu Start In Poland. Jego celem jest przygotowanie wybranych start-upów do wdrożeń w dużych firmach oraz do zwiększenia skali ich biznesów. Całość programu akceleracyjnego odbywa się w przestrzeniach Krakowskiego Parku Technologicznego, który od 20 lat współtworzy warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w Małopolsce. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

 

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także