Komunikat archiwalny

Drzewa w mieście: weź udział w konferencji

Perspektywy sadzenia dużych drzew w miastach, normy jakościowe ozdobnego materiału szkółkarskiego, dobór gatunkowy drzew dla Krakowa, bezinwazyjne badania drzew oraz adaptacja posadzonych drzew – to niektóre tematy, jakie poruszą uczestnicy konferencji „Drzewa – przyszłość miast. Nowe rozwiązania i adaptacja w przestrzeni miejskiej”, która odbędzie się 8 września w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym 35. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Drzewa w mieście: weź udział w konferencji
Fot. tookapic.com

Temat konferencji wydaje się być szczególnie istotny w ostatnim czasie, gdy wiele drzew zniknęło z naszych miast. Zastąpienie ich wymaga staranności, dbałości zarówno na etapie projektowania, jak i doboru nowych drzew, przygotowywania zamówienia, odbioru materiału do sadzenia, procesu sadzenia oraz zapewnienia właściwej opieki po posadzeniu. Jak to robić, aby nie czekać przez wiele lat, by nowo posadzone drzewa osiągnęły oczekiwane rozmiary. Często staje się konieczne sadzenie dużych drzew. Jednak ich nasadzenia budzą wiele obaw. Czy słusznych? W jakim kierunku powinno iść współczesne myślenie o drzewach w mieście? Odpowiedzi na pytania postarają się znaleźć uczestnicy wydarzenia „Drzewa – przyszłość miast. Nowe rozwiązania i adaptacja w przestrzeni miejskiej”.

Udział w konferencji można zgłaszać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Szczegółowe programy spotkań już wkrótce na stronie internetowej www.zzm.krakow.pl.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także