Komunikat archiwalny

Jeszcze tylko trzy koncerty festiwalu „Wawel o zmierzchu”

Festiwal „Wawel o zmierzchu” już po raz dziesiąty zachwyca nas znakomitą muzyką i przepiękną scenerią. W wakacyjne soboty wypełnia dźwiękami dziedzińce królewskiego zamku. Najbliższe koncerty już 12, 19 i 26 sierpnia.

Jeszcze tylko trzy koncerty festiwalu „Wawel o zmierzchu”
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

„Wawel o zmierzchu” to jedyny w Krakowie letni festiwal plenerowy. Miejscem koncertów są rozświetlone dziedzińce Zamku Królewskiego na Wawelu: Arkadowy i Batorego. Muzyka ukazywana jest w dialogu tradycji i nowoczesności. 

12 sierpnia koncert odbędzie się na dziedzińcu Batorego. Arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe usłyszymy w wykonaniu Iwony Sochy, Adama Zdunikowskiego i Renaty Żełobowskiej–Orzechowskiej.

19 sierpnia ponownie na dziedzińcu Batorego zobaczymy Antoniego Ingielewicza i  Pawła Rydla – w programie Henryk Wieniawski i Karol Szymanowski.

26 sierpnia już po raz ostatni przeniesiemy się na dziedziniec Arkadowy, gdzie Julianna Awdiejewa, Orkiestra CORda Cracovia oraz Łukasz Borowicz, wykonają koncert fortepianowy f-moll op. 21 Chopina, koncert fortepianowy B-dur KV 595 Mozarta i  Króla Łokietka, czyli Wiśliczanki (uwertura) Elsnera.

Więcej informacji na stronie theatrummusicum.pl

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także