Komunikat archiwalny

Wieczór z François Ozonem w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

We wtorek, 22 sierpnia, Kino pod Baranami zaprasza do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na Wieczór z François Ozonem - jednym z najodważniejszych współczesnych francuskich reżyserów. W programie pokaz nominowanego do dziesięciu Cezarów filmu „Frantz” z nagrodzoną w Wenecji Paulą Beer oraz przedpremiera „Podwójnego kochanka” - zmysłowego thrillera nominowanego do Złotej Palmy w Cannes.

Wieczór z François Ozonem w Małopolskim Ogrodzie Sztuki
Fot. Kino pod Baranami / materiały prasowe

Wieczór rozpocznie pokaz filmu „Frantz” - stylowej i sugestywnej mieszanki romansu i kryminału w stylu retro, w której François Ozon objawia się ponownie jako mistrz suspensu i delikatnej erotyki. To rozgrywająca się tuż po I wojnie światowej opowieść o niecodziennej relacji pomiędzy młodą Niemką i pewnym Francuzem, który podaje się za przyjaciela jej poległego na froncie narzeczonego. Występującą w głównej roli Paulę Beer uhonorowano nagrodą im. Marcello Mastroianniego dla najlepszej młodej aktorki na festiwalu w Wenecji w 2016 roku.
 
Na ekranie pojawi się również przedpremierowo najnowsze dzieło Ozona - film „Podwójny kochanek”. Twórca „Basenu” prezentuje pełną erotycznego napięcia historię kontrowersyjnego związku młodej dziewczyny i jej terapeuty. Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści „Lives of the Twins” autorstwa Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości.
 
Pokazy odbędą się w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki na ul. Rajskiej 12.
 
Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina pod Baranami oraz online.

Adres:
ul. Rajska 12, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także