Komunikat archiwalny

Śrubuj formę przed Kraków Business Run

Pozostały jeszcze tylko dwa oficjalne treningi przed Kraków Business Run – 30 sierpnia i 1 września na Błoniach. Bezpłatne zajęcia przygotowujące zawodników do udziału w wydarzeniu prowadzi studio SAMtrening. Przypomnijmy, Kraków Business Run, czyli charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, wystartuje już 3 września.

Śrubuj formę przed Kraków Business Run
Fot. Magiczny Kraków

Impreza odbędzie się w naszym mieście już po raz szósty. Uczestników czekają jednak zmiany związane z nową trasą biegu – dotychczasowa musiała zostać zaktualizowana ze względu na trwające remonty. Nowa trasa nie odbiega jednak od ścisłego centrum i zachowuje ten sam dystans. Strefa zmian i „miasteczko biegowe” znajdą się w reprezentacyjnej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie zamku królewskiego.

– To jednak nie koniec niespodzianek, jakie przyszykowaliśmy dla uczestników. Ze względu na większą przepustowość nowej trasy i strefy zmian, zdecydowaliśmy o dopuszczeniu do biegu dodatkowych 300 osób – informuje dyrektor Fundacji Poland Business Run Agnieszka Pleti. – Pod względem liczby uczestników i obserwatorów przygotowujemy się więc na kolejny rekord – dodaje.

Tegoroczny limit biegaczy został ustalony na  5000 osób – ta liczba została wyczerpana w 4 minuty i 50 sekund od momentu uruchomienia rejestracji. Rozszerzenie listy startowej do 5 300 osób pozwoli na dopuszczenie do startu aż 60 drużyn z listy rezerwowej.

Kraków Business Run ma charakter sztafety – w każdym zespole występuje pięciu zawodników. Dystans dla każdego biegacza wynosi 3,8 km. Pieniądze od drużyn za udział w biegu są przeznaczane na cele charytatywne. Dotąd w siedmiu miastach Polski, w których odbywa się bieg, pomógł on stanąć na nogi 139 beneficjentom. W tym roku w Krakowie bieg wesprze między innymi Józefa Tatarę i Bartłomieja Florka.

Aby dobrze przygotować się do zmagań, uczestnicy wydarzenia przez cały sierpień mogli śrubować swoją formę na bezpłatnych treningach z SAMtrening. Do rozpoczęcia imprezy pozostały jeszcze dwa spotkania:

  • 30 sierpnia, godz. 18.00 – Błonia krakowskie
  • 1 września, godz. 18.00 – Błonia krakowskie

Więcej na stronach internetowych organizatorów.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także