Komunikat archiwalny

Czwartek w Krakowie - sprawdź, co się dzieje w mieście!

Sportowe emocje na najwyższym poziomie, ale także moc muzycznych uniesień - oto czwartek w Krakowie. Sprawdź nasz rozkład jazdy.

Czwartek w Krakowie - sprawdź, co się dzieje w mieście!
Fot. Roland Godefroy / CC BY-SA 3.0

Emocje sportowe sięgają zenitu, pora więc rozpocząć turniej EUROVOLLEY POLAND 2017. Pierwsze mecze już dziś wieczorem. Mecz otwarcia o godz. 20:30 w Warszawie – zmierzą się reprezentacje Polski i Serbii. Natomiast w krakowskiej TAURON Arenie już o godz. 17:30 zobaczymy spotkanie Bułgaria – Rosja, a o godz. 20:30 zagrają Hiszpanie i Słoweńcy. Szczegółowy harmonogram spotkań znajduje się TUTAJ.

Co o historii miasta potrafią powiedzieć jego detale? Czy istnieje granica kiedy prefabrykat zamienia się w sztukę? Czy ornament to naprawdę zbrodnia, a jeśli tak – czy ktoś z nas wolny od recydywy? Ciekawych architektury i jej zdobień zapraszamy na spotkanie z entuzjastką detali, Marią Nowakowską, która przybliży świat ornamentu. Początek o godz. 17:00 w Metaforma Cafe na ul. Powiśle 11.

Wieczorem kolejny koncert w ramach 42. Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”. Tym razem w kościele ojców jezuitów wystąpi orkiestra kameralna Wirtuozi Lwowa, którą podyryguje Serhij Burko. W programie m.in. utwory W. A. Mozarta i W. Berezowskiego. Początek o godz. 19:30.

Już po raz piąty odbywa się w Krakowie festiwal Polifonie, czyli seria koncertów, performansów i zdarzeń brzmieniowych. O godz. 20:00 w Cricotece na ul. Nadwiślańskiej 2 zagrają Grzegorz Mart, Maciej Koczur, Jakub Gucik i Piotr Peszat, czyli Re-Performance Ensemble.

"The House of the Rising Sun", "Screamin'" Jaya Hawkinsa, "I Put a Spell on You" czy "Aint Got No (I Got Life)" i wreszcie głośny "Sinnerman", wykorzystany w filmie "Afera Thomasa Crowna" Normana Jewisona. Oto Nina Simone! Koncert poświęcony jej pamięci rozpocznie się o godz. 20:00 w Piwnicy pod Baranami przy Rynku Głównym 27. Usłyszymy: Grażynę Sobocińską (wokal), Michała Załeskiego (klawisze), Rafała Różalskiego (kontrabas) i Macieja Wojcieszuka (perkusja).

Natomiast o godz. 21:00 rozpocznie się kolejny pokaz filmowy z cyklu „Fantastyczne kino plenerowe”. Tym razem w kinie Paradox na ul. Krupniczej 38 zobaczymy film „Kongres” w reżyserii A. Folmana. Pół godziny później rozpocznie się natomiast projekcja w ramach „Filmowego lata w Forum Przestrzenie”. Tym razem na wielkim ekranie przy ul. Konopnickiej 28 zobaczymy film „Z piątku na sobotę” w reżyserii T. Barmana.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także