Komunikat archiwalny

Powiedz stop rakowi jelita grubego – zrób bezpłatną kolonoskopię!

W ramach programu badań przesiewowych raka jelita grubego, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie prowadzi bezpłatne badania kolonoskopii u pacjentów po 50. roku życia. Zaprasza również na konsultacje lekarskie. Rejestrować się można codziennie w godz. 8.00-14.30, telefonicznie: 12 622 95 53, mailowo: badania.pbp@zeromski-szpital.pl lub bezpośrednio w rejestracji szpitalnej: os. Na Skarpie 66.  

Powiedz stop rakowi jelita grubego – zrób bezpłatną kolonoskopię!
Fot. tookapic.com

Do badań kwalifikują się osoby:

  • w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego,
  • w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
  • w wieku 25-65 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP: w tym przypadku konieczne jest potwierdzenie z Poradni Genetycznej.

Nie zwlekaj i zrób bezpłatna kolonoskopię! Kolonoskopia to obejrzenie „od środka” całego jelita grubego za pomocą giętkiego instrumentu wprowadzonego przez odbyt. Do badania trzeba odpowiednio oczyścić jelito; dokładnej instrukcji lekarz udzieli po ustaleniu terminu badania. Badania finansowane są przez Ministerstwo Zdrowia.

 

Adres:
Osiedle Na Skarpie 66, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także