Start rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Emocjonująca sobota w trakcie siatkarskich mistrzostw Europy

Sobotnie rozgrywki Mistrzostw Europy 2017 w siatkówce dostarczyły kibicom sporo emocji. Przede wszystkim w Gdańsku reprezentacja Polski odniosła pierwsze w tym turnieju zwycięstwo! Po dniu przerwy zagrały też zespoły z Grupy A i C. Rywalizacja stanęła pod znakiem szybkich meczów, bo aż trzy z czterech pojedynków zakończyły się już po trzech setach. W Krakowie spotkały się drużyny Rosji i Słowenii oraz Bułgarii i Hiszpanii.

Polacy, zdopingowani ponad 9-tysięczną publicznością, zwyciężyli Finów 3:0 (25:23, 25:21, 25:19). W poniedziałek zmierzą się więc w z reprezentacją Estonii.

W Krakowie natomiast kolejną wygraną zgarnęli Rosjanie. Sborna ograła Słowenię 3:0 (27:25, 30:28, 25:22). Pierwsze spotkanie w TAURON Arenie Kraków to starcie reprezentacji Słowenii i Rosji. Słoweńscy kibice gorąco dopingowali swoich podopiecznych, ale podopieczni Slobodana Kovača zmarnowali siedem piłek setowych w pierwszej i drugiej partii. Sborna, choć wciąż popełniała błędy, to jednak grała wystarczająco skutecznie, by utrzymywać bezpieczną przewagę. Pokazała więcej doświadczenia w końcówce i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Rosja: Artiom Wolwicz, Siergiej Grankin, Dmitrij Wołkow, Jurij Biereżko, Maksym Michajłow, Iljas Kurkajew, Roman Martyniuk (L) – Ilja Własow, Maksym Żygałow, Walentin Gołubiew (L), Aleksander Butko, Jegor Fieoktistow; trener: Siergiej Szlapnikow

Słowenia: Tonček Štern, Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Alen Šket, Dejan Vinčič, Tine Urnaut, Jani Kovačič (L) –Ziga Štern; trener: Slobodan Kovač

Drugi krakowski mecz, to starcie Bułgarii z Hiszpanią. Faworytami byli wyraźnie Bułgarzy, choć Hiszpanie włożyli dużo serca, tak jak w meczu ze Słowenią. Kilkukrotnie odrabiali przewagę Bułgarów, ale potem zdawali się już nie mieć pomysłu na grę i punktowani byli bezlitośnie przez bułgarski blok. W trzecim secie niezłomna wiara Hiszpanów i niezbyt równa forma Bułgarów poskutkowały bardzo wyrównaną grą, niemal punkt za punkt. Dopiero kolejny as Skrimowa dał Bułgarii dość bezpieczną przewagę. Po skutecznym potrójnym bloku podopieczni trenera Konstantinowa wyszli na prowadzenie i wprawdzie Hiszpanie obronili trzy piłki setowe, ostatecznie przegrali jednak tę odsłonę meczu i całe spotkanie. Bułgaria – Hiszpania 3:0 (25:15, 28:26, 25:21).

Bułgaria: Georgij Bratojew, Rozalin Penczew, Wiktor Josifow, Nikołaj Penczew, Nikołaj Nikołow, Cwietan Sokołow, Teodor Salparow (L) – Todor Skrimow, Władysław Iwanow, Swietosław Gocjew, Todor Aleksjew; trener: Plamen Konstantinow

Hiszpania: Andres Villena, Sergio Noda, Alejandro Vigil, Jorge Fernandez, Miguel Angel De Amo, Juan Manuel Gonzalez, Francisco Fernandez (L) – Angel Trinidad, Augusto Colito, Francisco Ruiz, Borja Ruiz, Daniel Ruiz (L); trener: Fernando Muñoz