Komunikat archiwalny

Szkoła uczy programowania – konferencja

Wkrótce do Krakowa przyjadą najlepsi eksperci z branży edukacyjnej, zajmujący się wykorzystywaniem innowacyjnych rozwiązań IT w edukacji, w szczególności dotyczących programowania. Powodem będzie zaplanowana na 25 i 26 września pierwsza edycja konferencji edukacyjnej IT Teachers’Days 2017, która odbędzie się na Wydziale Informatyki i Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szkoła uczy programowania – konferencja
Fot. materiały prasowe

Dwudniowe wydarzenie będzie okazją do skorzystania z doświadczenia ekspertów i podzielenia się własnym – dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych dyrektorów szkół i nauczycieli. Przewidziano wykłady i warsztaty, a wieczorem zajęcia, które pozwolą na odpoczynek po całodniowej nauce.

Blok wykładowy ma dotyczyć zagadnień przydatnych w zarządzaniu szkołą. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak bezpiecznie uczyć w sieci (prawo autorskie, otwarte zasoby) i jakie metody aktywizujące stosować. Blok warsztatowy natomiast skoncentruje się na doskonaleniu kompetencji informatycznych – na zajęciach z doświadczonymi trenerami uczestnicy nauczą się zakładać szkolne strony internetowe oraz w ciekawy sposób przekazywać najmłodszym uczniom wiedzę dotyczącą programowania. Omówione zostaną m.in. programowanie i robotyka w nowej podstawie programowej dla klas I–VI, nowe technologie na lekcjach języków obcych i w nauczaniu początkowym. Trenerzy podzielą się nietuzinkowymi pomysłami, które wzbogacą warsztat nauczycielski. Dokładny harmonogram można znaleźć na stronie: http://tedit.pl/.

Konferencja to także okazja, żeby zapoznać się z firmami, które chcą współpracować ze szkołami. Na towarzyszące spotkaniu targi zaproszone zostaną szkoły językowe, wydawnictwa i firmy, w których ofercie znajdują się innowacyjne rozwiązania dla placówek oświatowych. Nie zabraknie ciekawych konkursów i kuponów rabatowych na usługi. Planowane jest też wieczorne wyjście do teatru, zwiedzanie Krakowa oraz wieczór gier planszowych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Instytut Rozwoju Edukacji i Przedsiębiorczości, we współpracy z partnerami: Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Ogólnopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Szczegółowe informacje:
www.tedit.pl
www.facebook.com/tedit
Biuro IT Teachers’ Days, (12) 633 33 67, wew. 202, biuro@tedit.pl.

Więcej informacji udzielają:
Sabina Irzyk – koordynator konferencji, s.irzyk@ireip.org
Agnieszka Mąka – koordynator ds. promocji, a.maka@ocdn.pl
Bernadeta Wójtowicz – koordynator ds. merytorycznych, bewojtowicz@gmail.com

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA