Komunikat archiwalny

Kraków najlepszym europejskim miastem!

Kraków to najlepsze miasto dla turystów – tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez brytyjski magazyn turystyczny Which? Travel”. Nasze miasto otrzymało 94% głosów od czytelników i zajęło pierwsze miejsce w klasyfikacji na najciekawsze miasto europejskie.

Kraków najlepszym europejskim miastem!
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Pokonaliśmy 42 europejskie miasta – wyprzedziliśmy Sewillę (93%) i Neapol (59%). Magazyn „Which? Travel” od wielu lat prowadzi badania nad popularnością miast. Wyniki są oparte na wypowiedziach czytelników, którzy oceniają poziom zadowolenia z pobytu w mieście. W sondażu uwzględniane są następujące parametry: koszty przelotu, hotelu i pobytu, jakość zakwaterowania, restauracji, atrakcji kulturalnych i obiektów turystycznych, oferta zakupowa, komunikacja miejska. Brytyjczycy ocenili na 5 gwiazdek krakowską kuchnię. W tej konkurencji Kraków wyprzedził nawet Rzym i Paryż. Również najwyższą ocenę otrzymaliśmy za atrakcyjność oferty w stosunku do ceny.

To już trzecie takie wyróżnienie dla naszego miasta przyznane przez czytelników magazynu „Which? Travel”. Po raz pierwszy Kraków stanął na podium w 2014, a następnie w 2016 roku.

„Which? Travel” jest dwumiesięcznikiem, jednym z największych wśród magazynów podróżniczych w Wielkiej Brytanii. Ma uznaną markę wśród turystów „z górnej półki”. Jego pierwszy numer ukazał się w 1974 roku.

 

 

 

 

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także