Komunikat archiwalny

Kolejny remont w ramach akcji „Trzy kolory”

Już po raz kolejny w ramach akcji „Trzy kolory” remontowany jest dom rodziny będącej pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. W domu mieszka samotna matka z dwojgiem niepełnosprawnych, dorosłych dzieci.

Kolejny remont w ramach akcji „Trzy kolory”
Fot. Wiesław Majka

Cztery lata temu (także w ramach akcji „Trzy kolory”) dom przeszedł generalny remont, w wyniku którego pomieszczenie gospodarcze zostało zaadoptowane na lokal mieszkalny. Rok temu w wyniku pożaru budynku gospodarczego obok posesji, dom uległ częściowemu nadpaleniu. Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zgłosił się przedsiębiorca, który przeprowadzał wcześniejsze prace proponując ponownie swoją pomoc. Darczyńca zadecydował, że wykona gruntowny remont całego domu. Planowane jest położenie nowego dachu, wymiana instalacji, remont wszystkich pomieszczeń (ściany podłogi) remont łazienki, kuchni oraz ocieplenie budynku i wykonanie elewacji. Planuje się także wymianę ogrzewania. W maju i czerwcu zakończyły się prace związane z remontem łazienki, pod koniec sierpnia rozpoczęła się wymiana dachu, a także gruntowny remont pokoi.

 

 

 

Z uwagi na fakt, że większość sprzętów i mebli nie nadaje się do użycia, prosimy o pomoc osoby chętne wesprzeć tę rodzinę.

Prosimy o wpłaty na konto: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Bank PKO Bp, nr rachunku:

94102028920000590205899317 Z dopiskiem „ Dla rodziny Pani Beaty”.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 12 616 53 53.

 

Tagi: MOPS, remonty

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA