Komunikat archiwalny

Zabytkowe autobusy pojadą na linii nr 119

W najbliższą niedzielę, 3 września, zostanie uruchomiona linia specjalna nr 119, obsługiwana zabytkowymi autobusami z kolekcji MPK SA w Krakowie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z tej okazji, tym bardziej, że na linii pojawią się wyjątkowe pojazdy: Jelcz 021 (przegubowy „ogórek”), Scania CN113ALB oraz Ikarus 280 i Ikarus 620.

Zabytkowe autobusy pojadą na linii nr 119
Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie

Linia specjalna 119 będzie kursować w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej po trasie: Dworzec Główny Zachód – Pawia (powrót: Warszawska, Kurniki) – al. Słowackiego – al. Mickiewicza – al. Krasińskiego – ul. M. Konopnickiej – rondo Matecznego – Wadowicka – Zakopiańska – Borek Fałęcki.

Linia 119 będzie się zatrzymywać na wszystkich istniejących przystankach na trasie. Opłata za przejazd zabytkowymi pojazdami – według obowiązującej taryfy jak na linie miejskie. Szczegółowe informacje i rozkład jazdy linii nr 119 są dostępne na stronie muzealna.org.

Przypominamy, że 3 września, tak, jak w każdą niedzielę wakacji, będzie także kursować linia tramwajowa nr 0, obsługiwana zabytkowymi wagonami. Tramwaje będą kursować na trasie z ul. św. Wawrzyńca do Cichego Kącika.

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: MACIEJ GRZYB
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA