Komunikat archiwalny

Parkobusem na Zakrzówek

Sobota to już tradycyjnie dzień zielonej wycieczki parkobusem – w sobotę, 9 września, krakowianie mieli okazję odwiedzić Zakrzówek. Bezpłatny kurs specjalnie oznakowanym autobusem rozpoczął się o godzinie 10.00 na przystanku Krowodrza Górka. Powrót odbył się o godzinie 14.00. Do wycieczki, jak w każdą sobotę, dołączył tajemniczy gość specjalny - Jerzy Stuhr.

Parkobusem na Zakrzówek
Fot. telewizja.krakow.pl

„Parkobus w zieleni” to część wakacyjnego projektu Zarządu Zieleni Miejskiej „Zatrać się w zieleni”. We wszystkie soboty lipca, sierpnia i września ekologiczny autobus kursuje po wyznaczonych trasach i zabiera mieszkańców z jednej części Krakowa do parku na drugim końcu miasta. Dzięki temu krakowianie i goście mają okazję poznać także inne parki, a nie tylko te w swojej najbliższej okolicy.

W miejscu docelowym można spędzić czas w otoczeniu przyrody, tak jak się ma na to ochotę. Może to być spacer, wypoczynek na kocu czy udział w spacerze przyrodniczym, podczas którego można poznać wyjątkowość odwiedzanego miejsca, usłyszeć o ciekawostkach dotyczących fauny i flory.

Szczegółowy rozkład jazdy parkobusu znajduje się na: http://zzm.krakow.pl/aktualnosci/362-parkobus-juz-w-ta-sobote.html.

 

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA