Komunikat archiwalny

Koncertowa jesień nowohuckiego Gospel Senior

Jedyny w Krakowie chór gospel, w którym śpiewają sami seniorzy, a zarazem jedyny stały chór gospel działający w Nowej Hucie, czyli Gospel Senior, wystąpi jesienią na kilku koncertach. Na niektóre z nich wstęp będzie wolny. Poza tym członkowie chóru regularnie spotykają się na próbach. Prowadzą też warsztaty dla seniorów.

Koncertowa jesień nowohuckiego Gospel Senior
Fot. YouTube / Gospel Senior

Do grupy Gospel Senior należy aktualnie 31 pań i 4 panów. Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 10.00–12.00 w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida (os. Górali 5). Seniorzy pod kierunkiem Lei Kjeldsen ćwiczą śpiewanie pieśni gospel po angielsku i po polsku.

11 września w Dziennym Domu Senior – WIGOR (ul. Zielony Dół 4) odbędzie się „Spotkanie z Gospel”. Nowohucki chór zaprezentuje tam dla podopiecznych domu specjalnie przygotowany program (pogadanka, prezentacje, mini koncert i wspólna nauka prostych piosenek gospelowych po angielsku).

25 września o godz. 18.00 chór Gospel Senior wystąpi w Centrum Kultury Podgórza Klub Wróblowice (ul. Niewodniczańskiego 74) wraz z męskim chórem Mannskoret Nokken z Norwegii. Wstęp wolny.

6 października, w ramach I Targów Seniora (Strefa Pokazów Specjalnych), nowohucki chór zaprezentuje się na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9). Koncert rozpocznie się o godz. 13.30. Wstęp wolny.

W październiku członkowie chóru zapraszają krakowskich seniorów (krakowianki i krakowian 60+) na trzydniowe warsztaty gospel pn. „Śpiew – Ruch – Radość”, organizowane w ramach Festiwalu 7xGospel, we współpracy ze Stowarzyszeniem Gospel. Pierwsze spotkanie 12 października. Wstęp wolny. Zapisy przyjmuje Janina Woźniak, tel. 663-805-204.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także