Komunikat archiwalny

Przyjdź na rodzinny piknik ekologiczny

W sobotę, 16 września w w parku Bednarskiego od godz. 11.00 do 18.00 Urząd Miasta Krakowa organizuje rodzinne pikniki ekologiczne.

Przyjdź na rodzinny piknik ekologiczny
Fot. materiały prasowe

W ramach pikniku dzieci oraz osoby dorosłe będą mogły wziąć udział w różnego rodzaju zabawach, konkursach, grach oraz zawodach sportowych. Dla uczestników przewidziano drobne upominki, będzie też możliwość otrzymania sadzonek roślin pyłolubnych.

Dodatkowo w pikniku wezmą udział ekodoradcy, którzy będą udzielać informacji na temat możliwości uzyskania dotacji na zmianę sytemu ogrzewania na proekologiczne oraz na odnawialne źródła energii. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniach zapraszamy.

To kolejna impreza organizowana przez Urząd Miasta Krakowa, która ma edukować i uświadamiać mieszkańców o tym jak ważne jest otaczające nas środowisko. Wszystkie elementy pikniku skupione będą wokół zdrowego, rozsądnego i zrównoważonego gospodarowania środowiskiem, a głównym akcentem zaplanowanego wydarzenia będzie dbanie o czyste i zdrowe powietrze, w tym przede wszystkim o zieleń, czystość, gospodarowanie odpadami i zmianę ogrzewania węglowego na ekologiczne.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także