Komunikat archiwalny

Operowo-musicalowy „Dzień świra”

15 lat po kinowej premierze filmu Marka Koterskiego, tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „Dzień świra – opera|musical”. Spektakl, który miał premierę 7 lipca w warszawskim teatrze Kamienica, teraz wyruszył w tournée po wielu miastach Polski i zagranicy.

Operowo-musicalowy „Dzień świra”
Fot. materiały prasowe

Publiczność i krytycy nie mają wątpliwości, że „Dzień świra” to film kultowy. W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie. W obsadzie znaleźli się m.in. Maciej Miecznikowski, Joanna Kołaczkowska i Wojciech Solarz.

„Dzień świra – opera|musical” zaskoczy nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej. Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.

W Krakowie spektakl zaprezentowany będzie w Teatrze im. Słowackiego, dwukrotnie – 20 września i 23 października.

 

Dzień świra - plakat

Tagi: teatr, opera

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także