Komunikat archiwalny

Uczniowie poznają krakowski samorząd

Do 22 września krakowskie szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w XIII edycji projektu edukacyjnego „Uczeń – obywatel”. W zależności od wieku uczniów dostępne są trzy warianty projektu. Organizatorami są Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego oraz Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.

Uczniowie poznają krakowski samorząd
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

„Nic o nas bez nas” – pod takim hasłem ruszy projekt dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej. Przewidziano w nim cykl spotkań i warsztatów poświęconych tematyce samorządu krakowskiego – jego historii i teraźniejszości. Zajęcia będą dotyczyły zasad działalności rady miasta i prezydenta, obejmą zwiedzanie Pałacu Wielopolskich i spacer szlakiem samorządu krakowskiego. Projekt zakończy się konkursem wiedzy o samorządzie.

Uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum mogą wziąć udział w projekcie „Cykl spotkań samorządowych”, który koordynuje Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Na tym etapie projekt przewiduje zapoznanie uczniów ze strukturą i funkcjonowaniem samorządu lokalnego na szczeblu dzielnicowym. Wśród proponowanych form realizacji znajdują się m.in. spotkania z przedstawicielami rady dzielnicy, zaangażowanie w projekty realizowane na terenie dzielnicy, uczestnictwo w sesji Rady Miasta Krakowa.

Dla najstarszych, czyli uczniów szkół ponadgimnazjalnych, przygotowano projekt „Moje miasto – moje prawo”. Jego uczestnicy zapoznają się ze strukturami i funkcjonowaniem samorządu na szczeblu lokalnym oraz zasadami tworzenia prawa miejscowego. Spotkania będą się odbywały w Urzędzie Miasta Krakowa, a ich uczestnicy zobaczą, jak na co dzień funkcjonuje samorząd krakowski - odbędą się spotkania z krakowskimi politykami, radnymi, obserwacja sesji RMK itp.

Zgłoszenia do projektu w wariancie I i III przyjmuje: Gabriel Szuster, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego, 30-619 Kraków, ul. Beskidzka 30, tel./faks: 12 425 52 23, tel.: 669 407 725, e-mail: gabriel.szuster@mdkgal.edu.pl.

Zgłoszenia do projektu w wariancie II przyjmuje: Teresa Kwinta, Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, tel.: 12 430 00 15 wew. 214, faks: 12 430 00 15 wew. 226, e-mail: tkwinta@cmjordan.krakow.pl.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także