Komunikat archiwalny

Nowohuckie Centrum Kultury: prace remontowe na finiszu

Na finiszu są prace związane z modernizacją Nowohuckiego Centrum Kultury. Inwestycję, dzięki której poprawi się efektywność energetyczna budynku, wsparła finansowo Unia Europejska w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Za realizację projektu odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Nowohuckie Centrum Kultury: prace remontowe na finiszu
Fot. NCK / materiały prasowe

Trwający trzy miesiące remont wnętrz budynku NCK odmienił jego wygląd i wpłynął zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność pomieszczeń administracyjnych, sal, toalet i korytarzy.

– Celem modernizacji była przede wszystkim poprawa efektywności energetycznej budynku. Przeprowadzono wymianę instalacji oświetleniowej, wdrożono system zarządzania energią, dzięki czemu spadną opłaty za media – podkreślała Janina Pokrywa, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich, podczas podsumowania prac remontowych i prezentacji placów NCK na najbliższe miesiące.

Koszt modernizacji trzech budynków, o łącznej powierzchni 13 tys. metrów kwadratowych wyniósł ok. 4,5 mln zł. W ramach prac wymieniono oświetlenie na energooszczędne, zmodernizowano instalację przeciwpożarową, zamontowano oświetlenie awaryjne, a także wymieniono sufity podwieszane.

Na finiszu są też prace związane z dostosowaniem NCK do wymogów przeciwpożarowych, a więc wydzielenie stref ogniowych, montaż systemu oddymiania klatek schodowych, a także modernizacja węzłów sanitarnych i toalet. Zgodnie z umową zawartą z wyłonioną w przetargu firmą Megasystem Sp. z o.o. całość prac powinna zakończyć się 30 września.

Dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury Zbigniew Grzyb liczy, że w kolejnych latach prace remontowe będą kontynuowane.

- Dbając o estetykę i funkcjonalność wnętrz budynku nie zapominamy o jego fasadzie i otoczeniu. Staramy się, by elewacja budynku wyglądała jak najbardziej atrakcyjnie. Praca plastyczna w postaci mozaiki „Mezzoforte” Maurycego Gomuliskiego, obok powstałych w ubiegłych latach murali, jest kolejnym elementem zdobiący fasadę naszego Centrum – zaznaczył Zbigniew Grzyb.

To jednak dopiero początek zmian w otoczeniu NCK. Budynek został wpisany przez Prezydenta Miasta Krakowa na listę projektów przeznaczonych do rewitalizacji.

Tagi: NCK, Nowa Huta

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także