Komunikat archiwalny

Kto wybuduje parking P+R „Mały Płaszów”?

Spółka Miejska Infrastruktura ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę parkingi P+R „Mały Płaszów”. Termin składania ofert mija 22 września.

Kto wybuduje parking P+R „Mały Płaszów”?
Fot. mi.krakow.pl

W Krakowie powstanie kolejny parking w systemie „Parkuj i Jedź”. Tym razem taki obiekt szykowany jest w rejonie pętli tramwajowej Mały Płaszów.

Przetarg na zaprojektowanie i wykonanie parkingu ogłosiła spółka Miejska Infrastruktura. Termin składania ofert mija 22 września. Zgodnie ze specyfikacją przetargową, wyłoniony wykonawca będzie miał maksymalnie 330 dni na realizację projektu, a więc zaprojektowanie, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz wybudowanie, licząc od daty podpisania umowy.

Przypomnijmy, że parking P+R „Mały Płaszów” na 171 miejsc będzie się znajdować przy ulicy Lipskiej. Na wniosek mieszkańców obiekt zaplanowano po drugiej stronie tej ulicy. W ramach projektu mają zostać jednak zastosowane takie rozwiązania, które maksymalnie ułatwią dostęp kierowców korzystających z parkingu do pobliskiej pętli tramwajowej.

Podobnie jak inne tego rodzaju obiekty przygotowywane przez spółkę Miejska Infrastruktura, parking P+R „Mały Płaszów” będzie wyposażony w elementy dynamicznej informacji pasażerskiej po to, aby kierowca już na parkingu wiedział, kiedy odjeżdża tramwaj tej linii, którą chce kontynuować podróż. Przy ulicach dojazdowych do parkingów umieszczone zostaną tablice informujące w czasie rzeczywistym o ilości wolnych miejsc parkingowych.

Parking będzie miał rozwiązania przyjazne dla rowerzystów. Chodzi o miejsce, w którym będzie można zostawić jednoślady i w dalszą podróż udać się komunikacją publiczną. Aby zapewnić lepszą ochronę, miejsca dla rowerów będą zadaszone, oświetlone, wyposażone w stojaki, a także objęte zostaną monitoringiem wizyjnym. W ramach parkingu zostaną wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Z kolei z myślą o użytkownikach pojazdów elektrycznych zapewnione zostaną punkty ładowania pojazdów zasilanych zieloną energią.

Warto pamiętać, że już obecnie Miejska Infrastruktura realizuje dwa parkingi w systemie P+R. Na finiszu są prace przy budowie parkingu „Kurdwanów”. Natomiast kilka tygodni temu wykonawca przejął plac budowy koło pętli Bieżanów, gdzie zaparuje 110 pojazdów.

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także