Komunikacyjne ABC dla seniorów

W październiku i listopadzie zorganizowana zostanie seria warsztatów przeznaczonych dla osób starszych, dotyczących poruszania się komunikacją zbiorową w Krakowie.

Komunikacyjne ABC dla seniorów
Fot. tookapic.com

Czy sprawia Ci trudność obsługa automatu Krakowskiej Karty Miejskiej? Czy masz problemy z kupnem biletu w automatach znajdujących się wewnątrz pojazdów?
Czy interesują Cię ulgi przysługujące seniorom w krakowskiej komunikacji miejskiej? Czy chcesz wiedzieć jak podróżować bezpiecznie?

Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście „tak”, zapraszamy na warsztaty z zakresu aktywności i mobilności osób starszych organizowane przez Urząd Miasta Krakowa we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym SA w Krakowie.

W ramach warsztatów odbędą się m.in. indywidualne zajęcia z obsługi automatów biletowych znajdujących się w pojazdach komunikacji zbiorowej oraz automatów Krakowskiej Karty Miejskiej, a także panel poświęcony bezpieczeństwu pasażerów w transporcie zbiorowym. Przewidziana jest również prezentacja na temat ulg i udogodnień dla seniorów w komunikacji miejskiej w Krakowie oraz praw i obowiązków pasażera.

Warsztaty kierowane są do osób powyżej 50. roku życia.

Zaplanowano osiem możliwych terminów spotkań do wyboru (kolejne środy, z wyjątkiem 1 listopada). Większość z nich odbędzie się w godzinach przedpołudniowych, jest też możliwość zapisu na godziny popołudniowe (dwa terminy).

Terminy:

  • 4 października - godz. 10-13;
  • 11 października - godz. 14-17;
  • 18 października - godz. 10-13;
  • 25 października - godz. 10-13;
  • 8 listopada - godz. 14-17;
  • 15 listopada - godz. 10-13;
  • 22 listopada - godz. 10-13;
  • 29 listopada - godz. 10-13.

Na warsztaty obowiązuje rejestracja – chętni powinni wybrać jeden z powyższych terminów i potwierdzenie udziału w spotkaniu:

  • telefonicznie pod numerami: 12-616-87-80 lub 12-616-87-48 lub 12-616-87-70 (rejestracja od poniedziałku do piątku w godz. 8-15),
  • pocztą elektroniczną na adres: tomasz.zwolinski@um.krakow.pl .

Organizatorzy proszą o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu i ewentualnie adresu e-mail. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

Każdy zakwalifikowany uczestnik otrzyma potwierdzenie zapisania na warsztaty drogą elektroniczną (pod warunkiem podania adresu e-mail).

Warsztaty odbędą się w Centrum Konferencyjnym MPK SA przy ulicy Jana Brożka 3.

Adres:
ul. Brożka 3, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także