Komunikat archiwalny

Szukasz pracy? Zwiększ swoje szanse dzięki zajęciom w GUP

Grodzki Urząd Pracy (GUP) zaprasza na bezpłatne grupowe zajęcia rozwijające wiedzę i umiejętności, pomocne przy poszukiwaniu pracy. Wśród tematów są m.in.: wykorzystanie internetu, metody wyszukiwania ofert, opanowanie stresu, przygotowanie dokumentów, znajomość prawa pracy, skuteczna prezentacja kompetencji. Spotkania będą się odbywały od 15 do 25 września. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Szukasz pracy? Zwiększ swoje szanse dzięki zajęciom w GUP
Fot. materiały prasowe

Zajęcia organizuje Referat Poradnictwa Zawodowego Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Będą je prowadzić specjaliści – doradcy zawodowi. Poniżej zamieszczamy harmonogram z tematami i terminami spotkań. Godziny zostaną ustalone z uczestnikami, kiedy zbierze się grupa na dane zajęcia. Szczegółowe informacje można uzyskać w pok. 208 lub pod numerem telefonu: 12 68 68 208. Tam też przyjmowane są zapisy.

15 września: Internet jako narzędzie poszukiwania pracy – zajęcia przygotowujące do wykorzystania internetu w procesie szukania pracy (zgłoszenia do 14 września)

19 września: Co to są kompetencje? Jak je mierzyć i rozwijać? – zajęcia poświęcone zagadnieniu badania kompetencji u kandydatów do pracy (zgłoszenia do 18 września)

20 września: Elementy prawa pracy – zapoznanie uczestników zajęć z przepisami regulującymi zasady współpracy między pracownikami a pracodawcami (m.in. tryb podpisywania i rozwiązywania umów, obowiązki i prawa pracownicze itp.) (zgłoszenia do 19 września)

21 września: Jak sobie radzić ze stresem? – zapoznanie uczestników zajęć z profilaktyką stresu w procesie szukania pracy (zgłoszenia do 20 września)

22 września: Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej? – przygotowanie uczestników zajęć do uczestnictwa w procesie rekrutacji prowadzonym z wykorzystaniem metod selekcji stosowanych podczas rozmów kwalifikacyjnych (zgłoszenia do 21 września)

25 września: Formy wsparcia. Z czego możesz skorzystać w Grodzkim Urzędzie Pracy? – spotkanie adresowane do osób poszukujących szczegółowych informacji o usługach Grodzkiego Urzędu Pracy (zgłoszenia. do 24 września)

25 września: Dokumenty aplikacyjne. Jak przygotować profesjonalne CV i list motywacyjny? – warsztaty, których celem jest przygotowanie przez uczestników dokumentów aplikacyjnych (zgłoszenia do 24 września)

25 września: Metody poszukiwania pracy. Jak dotrzeć do pracodawcy? – zajęcia prezentujące najbardziej efektywne metody poszukiwania pracy (zgłoszenia do 24 września)

 

Tagi: praca, poradnia

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także