+plus wymiana Pieca Drzewo za Drzewo Zieleń miejska

aktualności

widok:
Przyjdź odebrać rośliny doniczkowe

Dziś i jutro kolejne 20 tysięcy roślin doniczkowych trafi do mieszkańców Krakowa. Wśród...

Dziś i jutro kolejne 20 tysięcy roślin doniczkowych trafi do mieszkańców Krakowa. Wśród roślin, które rozda Urząd Miasta Krakowa są: dracena, skrzydłokwiat kwiecisty, fikus, chamedora wytworna i zamiokulkas zamiolistny.

Termomodernizacja szkół – z korzyścią dla miasta i środowiska

Od 2004 roku miasto Kraków realizuje program termomodernizacji gminnych szkół, przedszkoli i...

Od 2004 roku miasto Kraków realizuje program termomodernizacji gminnych szkół, przedszkoli i placówek. Dotychczas prace tego typu wykonano w 90 budynkach oświatowych. Korzyści są wielorakie: oszczędność energii, redukcja zanieczyszczeń, wzrost komfortu użytkowania, poprawa estetyki. W przypadku budynków, z których na co dzień korzystają uczniowie, termomodernizacja ma istotny walor edukacyjny. Jest przykładem inwestycji, której beneficjentami są nie tylko miasto i mieszkańcy, ale także środowisko naturalne.

Park linearny na Ruczaju już otwarty!

20 września na Ruczaju oficjalnie otwarto park linearny „Re-kreacja”. Park powstał...

20 września na Ruczaju oficjalnie otwarto park linearny „Re-kreacja”. Park powstał wzdłuż ul. Grota-Roweckiego, od ul. Rostworowskiego do Zachodniej. Ma 570 m długości i 18 m szerokości. Zajmuje łącznie około 1 ha powierzchni. Powstał w pasie zieleni pomiędzy ekranami akustycznymi i blokami.

W Krakowie powstaną wyspy gazu

W środę, 19 września, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie i PGNiG...

W środę, 19 września, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie i PGNiG TERMIKA Energetyka Rozproszona Sp. z o.o. podpisały porozumienie o wspólnej realizacji programu likwidacji niskiej emisji w Krakowie.

Czy ogrzejemy Kraków ciepłem geotermalnym?

We wtorek, 25 września, w Urzędzie Miasta Krakowa na pl. Wszystkich Świętych odbędzie się...

We wtorek, 25 września, w Urzędzie Miasta Krakowa na pl. Wszystkich Świętych odbędzie się konferencja „National Stakeholder’s Event”, organizowana w ramach realizacji międzynarodowego projektu GeoPLASMA-CE (2016-2019), finansowanego ze środków programu Interreg Central Europe.

Zbliża się 3. edycja Climathonu

Już 26 i 27 października odbędzie się trzecia edycja krakowskiego Climathonu. Celem projektu...

Już 26 i 27 października odbędzie się trzecia edycja krakowskiego Climathonu. Celem projektu jest wypracowanie przez uczestników bezpośrednich działań klimatycznych poprzez stworzenie innowacyjnych rozwiązań problemów lokalnych zmian klimatu.

Kraków w zieleni! Poznaj statystyki

Kraków w zielonych barwach. Lasy, parki, skwery, łąki i kwiaty!

Kraków w zielonych barwach. Lasy, parki, skwery, łąki i kwiaty!

Rusza pilotażowy program termomodernizacji

Od 24 września do 5 października będzie można złożyć wniosek w ramach programu...

Od 24 września do 5 października będzie można złożyć wniosek w ramach programu termomodernizacji budynków jednorodzinnych w Krakowie. W tym roku program będzie realizowany pilotażowo, w jego ramach dotacje może uzyskać 20 gospodarstw domowych. Na zadanie przeznaczono 1 mln zł. Co ważne, na wykonanie termomodernizacji mieszkańcy mają czas do 10 listopada br., zatem warto nie zwlekać i już teraz kompletować wymagane dokumenty.  

więcej
Miejska Platforma Internetowa Magiczny Kraków