+plus wymiana Pieca Drzewo za Drzewo Zieleń miejska

aktualności

widok:
Ruszają prace w parku w Czyżynach

Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie parku w Czyżynach. Park przy ul. Stella-Sawickiego...

Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie parku w Czyżynach. Park przy ul. Stella-Sawickiego w okolicy zabytkowego hangaru powstanie do połowy 2020 r.

Kolejne ostrzeżenie przed ulewami i burzami

Najbliższe godziny w Krakowie upłyną pod znakiem intensywnych opadów deszczu i burz -...

Najbliższe godziny w Krakowie upłyną pod znakiem intensywnych opadów deszczu i burz - prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, którzy wydali kolejne ostrzeżenie drugiego stopnia w tej sprawie. Obowiązuje ono do godz. 18.00.

Poznaj park Klasztorna

Park Klasztorna znajduje się u zbiegu ulic Klasztornej i Sieroszewskiego i zajmuje...

Park Klasztorna znajduje się u zbiegu ulic Klasztornej i Sieroszewskiego i zajmuje powierzchnię 0,98 ha.

Kraków współpracuje z Tauronem w programie wymiany ogrzewania

Miasto Kraków i Tauron wspólnie zachęcają do wymiany starych pieców na ogrzewanie...

Miasto Kraków i Tauron wspólnie zachęcają do wymiany starych pieców na ogrzewanie ekologiczne. Spółka przedstawiła ofertę pieców akumulacyjnych wraz z niską ceną prądu w taryfie G13 Antysmog Plus.

Ostatni dzwonek na wymianę paleniska węglowego

Jeszcze tylko do 30 czerwca mieszkańcy Krakowa mają czas na złożenie w Wydziale ds. Jakości...

Jeszcze tylko do 30 czerwca mieszkańcy Krakowa mają czas na złożenie w Wydziale ds. Jakości Powietrza UMK kompletnego wniosku o dotację na wymianę systemu ogrzewania na proekologiczne. 

Rozmawiali o ochronie powietrza

W poniedziałek, 25 marca odbyło się posiedzenie rady programowej ds. ochrony powietrza w...

W poniedziałek, 25 marca odbyło się posiedzenie rady programowej ds. ochrony powietrza w Krakowie, działającej przy prezydencie Krakowa. Było to pierwsze posiedzenie rady w nowym składzie, który uzupełniony został m.in. o specjalistów z zakresu transportu oraz prowadzenia pomiarów jakości powietrza. 

Powietrze w Krakowie najlepsze od trzech lat

Pierwsze dwa miesiące tego roku charakteryzują się znaczną poprawą jakości powietrza –...

Pierwsze dwa miesiące tego roku charakteryzują się znaczną poprawą jakości powietrza – wynika z analizy danych stężenia pyłu PM10, pochodzących ze stacji państwowego systemu monitoringu jakości powietrza, które są usytuowane na terenie Krakowa. Styczeń i luty 2019 r. pod kątem jakości powietrza były najlepsze w porównaniu do dwóch poprzednich lat.

Wymień piec i zyskaj bonus od krakowskiej huty

ArcelorMittal Poland i Urząd Miasta Krakowa kontynuują współpracę na rzecz czystszego...

ArcelorMittal Poland i Urząd Miasta Krakowa kontynuują współpracę na rzecz czystszego powietrza w Krakowie. Właściciel huty ufundował kolejne bonusy pieniężne dla pierwszych 500 mieszkańców, którzy w tym roku wymienią nieekologiczne źródła ciepła, korzystając z miejskiego programu dofinansowania. W ramach współpracy z magistratem, zapoczątkowanej w ubiegłym roku, krakowska huta wypłaciła już 1000 takich bonusów o wartości 150 zł, a ze złomu odzyskanego z „kopciuchów” wyprodukowała ponad 100 stojaków rowerowych dla krakowskich szkół. Wkrótce w przestrzeni publicznej pojawią się kolejne podpory dla rowerów.

więcej
Miejska Platforma Internetowa Magiczny Kraków