+plus wymiana Pieca Zieleń miejska FAQ - SMOG

aktualności

widok:
Zielona rewolucja trwa

Zarząd Zieleni Miejskiej intensywnie pracuje nad zieloną rewolucją. Coraz więcej terenów...

Zarząd Zieleni Miejskiej intensywnie pracuje nad zieloną rewolucją. Coraz więcej terenów poddawanych jest rewitalizacji, a w wielu parkach i terenach zieleni trwają obecnie intensywne prace budowlane. Pracownicy jednostki miejskiej proszą mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość. Za kilka miesięcy wymienione miejsca na mapie Krakowa zmienią się nie do poznania.

Krakowianin zwycięzcą konkursu dla start-upów

W ubiegły poniedziałek w Campusie Google, w II edycji konkursu SingularityU Poland Global...

W ubiegły poniedziałek w Campusie Google, w II edycji konkursu SingularityU Poland Global Impact Challenge, zwycięzcą został Jakub Świerk z Krakowa. Jego projekt – eDrop – jest urządzeniem, które pomaga bardziej racjonalnie korzystać z wody. W rywalizacji brali też udział przedstawiciele innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Formułę konkursu przygotował Singularity University z San Francisco, jeden z najważniejszych amerykańskich think tanków edukacyjnych z obszaru nowych technologii.

Latające laboratorium atmosferyczne

Balon Widokowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych Krakowa, został...

Balon Widokowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych Krakowa, został uruchomiony w zupełnie nowej odsłonie. Poza prezentowaniem turystom i mieszkańcom planu zabudowy starego miasta z wysokości 150 m, będzie miał za zadanie monitorowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza na różnych wysokościach w ramach programu "Dobra atmosfera" realizowanego we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą. Dodatkowo na powłoce balonu będą się podświetlać piktogramy informujące o stanie jakości krakowskiego powietrza w danym momencie.

Weź udział w Climathonie i wygraj

Chcesz szybciej przemieszczać się po Krakowie? Wiesz, jak zmienić nawyki innych na lepsze?...

Chcesz szybciej przemieszczać się po Krakowie? Wiesz, jak zmienić nawyki innych na lepsze? Masz pomysł, jak poprawić miejską przestrzeń? Jeśli tak, możesz się sprawdzić i podjąć się wyzwania: w 24 godziny opracuj projekt, który pomoże ochronić przyszłość Krakowa, w ramach kolejnej edycji Climathonu już 25 i 26 października.

Powietrze nie zna granic

Za nami pierwsze dni z niższą temperaturą. W tym roku w Krakowie czekaliśmy na nie z...

Za nami pierwsze dni z niższą temperaturą. W tym roku w Krakowie czekaliśmy na nie z obowiązującym zakazem palenia węglem. To, co zobaczyliśmy na obrazie pokazującym odczyty z czujników Airly, przerosło nasze oczekiwania. Podobnie jak kilka dni później przerosły nasze wyobrażenia słowa prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Jacek Majchrowski
Antysmogowy chodnik przy ul. Pawiej

Od września w Krakowie obowiązuje całkowity zakaz stosowania paliw stałych. Walka ze smogiem...

Od września w Krakowie obowiązuje całkowity zakaz stosowania paliw stałych. Walka ze smogiem trwa w najlepsze. Kolejnym orężem w walce o zdrowie stały się ekologiczne chodniki. Zarząd Dróg Miasta Krakowa oraz SKANSKA rozpoczęli budowę pierwszego w mieście antysmogowego chodnika przy ul. Pawiej.

Literatura może zmieniać świat – las z okazji Nobla dla Olgi Tokarczuk

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w związku z przyznaniem literackiego Nobla Oldze Tokarczuk...

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w związku z przyznaniem literackiego Nobla Oldze Tokarczuk podjął decyzję o utworzeniu na terenie nowohuckich Kujaw Lasu Prawiek. To szczególna forma uczczenia przez Kraków – Miasto Literatury UNESCO, dorobku pisarki, która stwierdziła kiedyś, że „literatura może zmieniać świat”. 29 października, o godzinie 10.00, zapraszamy krakowian na wspólne sadzenie drzew. Wydarzenie będzie częścią odbywającego się w tym czasie w Krakowie Festiwalu Conrada.

Dodatkowa szansa na dofinansowanie wymiany pieców

Miasto jest w trakcie opracowywania koncepcji programu dla osób, które nie dostały...

Miasto jest w trakcie opracowywania koncepcji programu dla osób, które nie dostały dofinansowania do wymiany pieców. Program ma objąć tych krakowian, których wnioski dotacyjne zostały odrzucone ze względów formalnych.

więcej
Miejska Platforma Internetowa Magiczny Kraków