+plus wymiana Pieca Zieleń miejska FAQ - SMOG

aktualności

widok:
Dziś startuje Green Film Festival

Dziś, 18 sierpnia, startuje druga edycja Kraków International Green Film Festival. To...

Dziś, 18 sierpnia, startuje druga edycja Kraków International Green Film Festival. To międzynarodowy festiwal filmów o tematyce ekologicznej i święto kina i ludzi, którym nie są obojętne losy naszej planety. Jak przystało na festiwal ekologiczny - wszystkie pokazy filmów konkursowych odbędą się w plenerze – w miasteczku festiwalowym zlokalizowanym na bulwarze Czerwieńskim obok Wawelu. Pokazy filmowe będą darmowe.

Poznaj Planty Bieńczyckie

Planty Bieńczyckie znajdują się w dzielnicy XVI przy osiedlach Józefa Strusia i Na Lotnisku....

Planty Bieńczyckie znajdują się w dzielnicy XVI przy osiedlach Józefa Strusia i Na Lotnisku. Zajmują powierzchnię 15,13 ha.

Poznaj park Zielony Jar Wandy

Park Zielony Jar Wandy znajduje się w dzielnicy XVII, pomiędzy osiedlami Na Stoku i Na...

Park Zielony Jar Wandy znajduje się w dzielnicy XVII, pomiędzy osiedlami Na Stoku i Na Wzgórzach. Zajmuje powierzchnię 5,44 ha.

Parkobus w zieleni – niebawem kolejne kursy!

Czy nie masz wrażenia, że codzienność wtłacza się w schematy i dni wyglądają bardzo...

Czy nie masz wrażenia, że codzienność wtłacza się w schematy i dni wyglądają bardzo podobnie do siebie? Poruszasz się po utartych ścieżkach między pracą a domem, a z 48 krakowskich parków znasz zaledwie kilka? Zmień to! Wsiądź do Parkobusu – bezpłatnego, zielonego autobusu i pojedź na wycieczkę do parku zlokalizowanego na drugim końcu miasta.

Miasto przygotowane na wejście w życie uchwały antysmogowej

1 września wchodzi w życie zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie. Miasto przygotowało...

1 września wchodzi w życie zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie. Miasto przygotowało plan działania na zbliżający się sezon grzewczy. Na przełomie 2019 i 2020 r. strażnicy miejscy, przeszkoleni urzędnicy z Wydziału ds. Jakości Powietrza oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzą ponad 4,5 tys. kontroli. Analizy zanieczyszczeń prowadzone będą też za pomocą drona, kamery termowizyjnej i monitora pyłu zawieszonego.

Kolejne przychodnie zdrowia przechodzą metamorfozę

Nowa elewacja, docieplenie budynku i wymiana stolarki okiennej – to zadania, które w...

Nowa elewacja, docieplenie budynku i wymiana stolarki okiennej – to zadania, które w przychodniach zdrowia są systematycznie wykonywane przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie. Aktualnie prace trwają w dziesięciu budynkach.

Od września nie zapalisz węglem i drewnem w Krakowie

Już 1 września na terenie Krakowa wejdzie w życie całkowity zakaz palenia węglem i drewnem....

Już 1 września na terenie Krakowa wejdzie w życie całkowity zakaz palenia węglem i drewnem. Warto wiedzieć, jak mieszkańcy, restauratorzy, obsługujący punkty gastronomiczne oraz osoby prowadzące działalność wytwórczą w rolnictwie powinni przystosować się do nowych przepisów.

Jakie przywileje dla pojazdów elektrycznych?

Do czego uprawniony jest pojazd bezemisyjny? Gdzie może bezpłatnie parkować? Czy może...

Do czego uprawniony jest pojazd bezemisyjny? Gdzie może bezpłatnie parkować? Czy może jeździć po wyznaczonych pasach ruchu dla autobusów? Sprawdź.

więcej
Miejska Platforma Internetowa Magiczny Kraków