+plus wymiana Pieca Drzewo za Drzewo Zieleń miejska

aktualności

widok:
Sadzenie drzew w „Parku Krakowian”

Dzisiaj, 26 maja odbyła się kolejna edycja akcji „Park Krakowian” organizowanej przez...

Dzisiaj, 26 maja odbyła się kolejna edycja akcji „Park Krakowian” organizowanej przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Symboliczna data - Dzień Matki i aż 500 drzew do posadzenia przy ul. Ptaszyckiego. To wyjątkowe wydarzenie dla wielu krakowskich rodzin i wspaniały prezent dla mam.

Zobacz ulicę św. Idziego w 360°

W kolejnej wyprawie z kamerą 360° zapraszamy na ul. św. Idziego.

W kolejnej wyprawie z kamerą 360° zapraszamy na ul. św. Idziego.

Miejskie działki przy Zakrzówku pozostaną zielone

Przyszłość miejskich działek w rejonie ul. św. Jacka jest znana. Tereny te pozostaną...

Przyszłość miejskich działek w rejonie ul. św. Jacka jest znana. Tereny te pozostaną zielone i dostępne dla mieszkańców, a w przyszłości będą włączone do parku na Zakrzówku.

Żółta kartka dla mieszkańców palących w piecach

Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau i prof. Janusz Skalski w najnowszej kampanii #NieDuś...

Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau i prof. Janusz Skalski w najnowszej kampanii #NieDuś pokazują żółtą kartkę mieszkańcom Krakowa, którzy do tej pory nie wymienili swojego pieca na proekologiczny. Kampania przypomina mieszkańcom, że od 1 września 2019 r. palenie węglem i drewnem będzie zakazane, a za łamanie przepisu grozić będą dotkliwe kary finansowe.

Działania Krakowa dotyczące PEM inspirują

24 września 2018 r. w Urzędzie Miasta Krakowa odbędzie się trzecia już edycja...

24 września 2018 r. w Urzędzie Miasta Krakowa odbędzie się trzecia już edycja Międzynarodowego Forum Ochrony Środowiska przed Zanieczyszczeniem Polami Elektromagnetycznymi – tym razem pod hasłem „Bezpieczne limity”. Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski, podczas ostatniego forum poinformował, że NIK jest w trakcie kolejnej kontroli w tym obszarze. Zarazem docenił też krakowskie działania w zakresie ochrony mieszkańców przed tzw. elektrosmogiem.

Nakręć film ekologiczny i pokaż się na festiwalu!

W październiku w Krakowie odbędzie się International Green Film Festival (IGFF). Jego twórcy...

W październiku w Krakowie odbędzie się International Green Film Festival (IGFF). Jego twórcy chcą wykorzystać siłę przekazu filmowego do promowania postaw proekologicznych i idei zrównoważonego rozwoju. Do udziału w wydarzeniu zapraszają też najmłodszych – uczniów krakowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Jeśli lubisz kręcić filmy i interesujesz się tematyką ekologiczną, do 20 czerwca zgłoś swoje pięciominutowe dzieło do konkursu – czerwony dywan czeka!

Park Stacja Wisła dla mieszkańców

W piątek, 11 maja, o godz. 18.00, oficjalnie otwarty został park Stacja Wisła. Organizatorzy...

W piątek, 11 maja, o godz. 18.00, oficjalnie otwarty został park Stacja Wisła. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców mnóstwo atrakcji. Warto było przybyć i cieszyć się kolejnym zielonym miejscem na mapie Krakowa.

Ekologiczne odkurzacze uliczne oczyszczą Stare Miasto

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania po przetestowaniu urządzeń kilku producentów...

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania po przetestowaniu urządzeń kilku producentów zdecydowało się na zakup czterech elektrycznych odkurzaczy, które będą obsługiwały Rynek Główny i Stare Miasto, plac Centralny i okolice, Kazimierz i okolice Rynku Podgórskiego oraz płytę pod rondem Mogilskim. Do każdej lokalizacji będzie przypisany jeden odkurzacz, co ułatwi utrzymanie czystości i przyspieszy sprzątanie.

więcej
Miejska Platforma Internetowa Magiczny Kraków