+plus wymiana Pieca Drzewo za Drzewo Zieleń miejska

aktualności

widok:
Mieszkaniec ukarany za nielegalne opalanie odpadów

500 złotych – taki mandat będzie musiał zapłacić mieszkaniec Krakowa, przyłapany na...

500 złotych – taki mandat będzie musiał zapłacić mieszkaniec Krakowa, przyłapany na opalaniu izolacji silników elektrycznych.

Nowe zasady segregacji odpadów

Od 1 kwietnia w Krakowie ulegają zmianie zasady segregacji odpadów. Wynika to z konieczności...

Od 1 kwietnia w Krakowie ulegają zmianie zasady segregacji odpadów. Wynika to z konieczności dostosowania się do przepisów Unii Europejskiej, a także z potrzeby ujednolicenia zasad segregacji na terenie całego kraju. Właściwe gospodarowanie odpadami przynosi korzyści nam wszystkim, ponieważ przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Dlatego właśnie mieszkańcy powinni znać zasady segregacji odpadów i stosować je w na co dzień.

Czy po 1 września będzie można stosować grille i kominki?

Od 1 września 2019 r. w Krakowie będzie obowiązywał całkowity zakaz palenia węglem i...

Od 1 września 2019 r. w Krakowie będzie obowiązywał całkowity zakaz palenia węglem i drewnem. O ile temat w stosunku do pieców i palenisk węglowych jest jasny, wśród mieszkańców pojawiły się wątpliwości jaka jest wykładnia przepisów prawa dotycząca palenia w kominkach i grillowania. Wyjaśniamy: palenie w kominkach będzie zabronione, użytkowanie ciężkich grillów stacjonarnych również, dopuszczone będą sezonowe instalacje przenośne (grille rozkładane).

Złóż wniosek o termomodernizację

Od 1 lutego do 29 marca trwa nabór wniosków w ramach programu termomodernizacji budynków...

Od 1 lutego do 29 marca trwa nabór wniosków w ramach programu termomodernizacji budynków jednorodzinnych w Krakowie. Na jego realizację zarezerwowano 3 mln zł. Tak jak poprzednio, łączna kwota dotacji może wynieść maksymalnie 50 tys. zł. 

Park Zakrzówek - oto harmonogram prac

Kąpieliska, przestrzenie wspinaczkowe, trasy rowerowe, ścieżka zdrowia, miejsca piknikowe...

Kąpieliska, przestrzenie wspinaczkowe, trasy rowerowe, ścieżka zdrowia, miejsca piknikowe oraz wybieg dla psów – takie elementy zagospodarowania przestrzeni znalazły się w ostatecznej wersji projektu koncepcyjnego zagospodarowania parku Zakrzówek. Na terenie całego obszaru przewidzianego pod realizację prowadzone są obecnie prace przygotowawcze. Równocześnie powstał harmonogram prac związanych z realizacją tej inwestycji.

Będzie unijne dofinansowanie zakupu 50 elektrobusów?

30 stycznia MPK SA w Krakowie wysłało wniosek o dofinansowanie zakupu 50 autobusów...

30 stycznia MPK SA w Krakowie wysłało wniosek o dofinansowanie zakupu 50 autobusów elektrycznych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Weźmie on udział w konkursie ogłoszonym przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Maski antysmogowe dotarły do najbardziej potrzebujących

Urząd Miasta Krakowa zakończył dystrybucję masek antysmogowych w przychodniach...

Urząd Miasta Krakowa zakończył dystrybucję masek antysmogowych w przychodniach pulmonologicznych, Klubach Rodzica i Centrach Aktywności Seniora.

Wydłużony czas ubiegania się o dotację na wymianę pieca

Radni miejscy uchwalili ostateczną datę składania wniosków o dofinansowanie wymiany pieców...

Radni miejscy uchwalili ostateczną datę składania wniosków o dofinansowanie wymiany pieców węglowych oraz wysokości dotacji. Kompletne wnioski na dotację, w wysokości do 60 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, można składać do 30 czerwca. To termin ostateczny, ponieważ już od 1 września wejdzie w życie zakaz palenia węglem i drewnem na terenie Krakowa. Za niezastosowanie się do przepisów będą groziły wysokie kary grzywny.

więcej
Miejska Platforma Internetowa Magiczny Kraków