+plus wymiana Pieca Zieleń miejska FAQ - SMOG

aktualności

widok:
Kraków i Google na rzecz klimatu

Kraków jako pierwsze miasto w Polsce dołącza do grona innych europejskich metropolii, które...

Kraków jako pierwsze miasto w Polsce dołącza do grona innych europejskich metropolii, które skorzystają z innowacyjnego narzędzia Google – Environmental Insights Explorer. Narzędzie to pozwoli na kompleksowe wykorzystanie globalnych danych geograficznych i oszacowanie emisji węglowych z budownictwa czy transportu, a także ocenić potencjał wprowadzenia energii odnawialnej (np. paneli fotowoltaicznych) w mieście. Dane te wspomogą Kraków we wdrażaniu rozwiązań umożliwiających poprawę jakości życia.

Rozmawiali o poprawie jakości powietrza

W poniedziałek, 9 grudnia odbyło się posiedzenie rady programowej ds. ochrony powietrza,...

W poniedziałek, 9 grudnia odbyło się posiedzenie rady programowej ds. ochrony powietrza, działającej przy prezydencie Krakowa. Było to drugie posiedzenie rady w nowym składzie.

Ostatnie spotkania w Centrum Czystego Powietrza

W tym tygodniu odbędą się ostatnie spotkania zorganizowane w ramach Centrum Czystego...

W tym tygodniu odbędą się ostatnie spotkania zorganizowane w ramach Centrum Czystego Powietrza – inicjatywy mającej na celu edukację ekologiczną krakowian. W czasie spotkań mieszkańcy mogą się dowiedzieć, skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza, jak smog wpływa na nasze zdrowie oraz w jaki sposób możemy chronić się przed negatywnymi konsekwencjami zanieczyszczonego powietrza.

Palenie ognisk w Krakowie

Porządkujemy zasady dotyczące palenia ognisk na terenie Krakowa. W mieście dopuszcza się...

Porządkujemy zasady dotyczące palenia ognisk na terenie Krakowa. W mieście dopuszcza się rozpalanie ogniska na powierzchni ziemi przy zachowaniu środków ostrożności. Istotne jest, by nie spalać w ognisku śmieci czy też odpadów roślinnych powstałych z pielęgnacji ogrodu, m.in. liści i gałęzi.

Blisko 2,5 tys. kontroli w ramach uchwały antysmogowej

2406 kontroli palenisk przeprowadzili strażnicy miejscy w pierwszych trzech miesiącach...

2406 kontroli palenisk przeprowadzili strażnicy miejscy w pierwszych trzech miesiącach obowiązywania zakazu spalania węgla i drewna w Krakowie, czyli tzw. uchwały antysmogowej. Funkcjonariusze odnotowali 138 wykroczeń, nałożyli 34 mandaty karne na kwotę 8 800 zł, przygotowali 100 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, a także pouczyli cztery osoby.

#EKOrEWOLUCJA: 12 tys. paneli słonecznych na dawnym składowisku

MPO Kraków planuje ekologicznie zagospodarować teren zrekultywowanego w latach 1992-1994...

MPO Kraków planuje ekologicznie zagospodarować teren zrekultywowanego w latach 1992-1994 pierwszego etapu składowiska w Centrum Ekologicznym Barycz. Do tej pory z dawnego składowiska pozyskiwany był metan, który następnie przetwarzany był na energię elektryczną. Teraz MPO Kraków chce dołożyć do tego panele słoneczne, aby uzyskiwać jeszcze więcej prądu.

Powietrze w Krakowie: o czym trzeba wiedzieć? odc. 3

Kraków jako pierwsze miasto w Polsce wprowadził całkowity zakaz palenia węglem i drewnem....

Kraków jako pierwsze miasto w Polsce wprowadził całkowity zakaz palenia węglem i drewnem. Obowiązuje on od 1 września 2019 roku na całym terenie administracyjnym gminy. Przedstawiamy zestaw najważniejszych i niezbędnych informacji dotyczących zakazu.

Kraków coraz bardziej zielony

Jak zazielenił się Kraków w 2019 roku? Dobrze oddają to liczby, które pokazują, jak wiele...

Jak zazielenił się Kraków w 2019 roku? Dobrze oddają to liczby, które pokazują, jak wiele pracy wykonuje na co dzień Zarząd Zieleni Miejskiej.

więcej
Miejska Platforma Internetowa Magiczny Kraków