Komunikat archiwalny

Kraków i Kuala Lumpur rozpoczynają współpracę

Miasta Kraków i Kuala Lumpur połączą swoje siły w organizacji Cracow Gallery Weekend Krakers i Gallery Weekend Kuala Lumpur. Współpraca promocyjna i wymiana doświadczeń to ważne punkty porozumienia zawartego między naszym miastem a stolicą Malezji. 

Kraków i Kuala Lumpur rozpoczynają współpracę
Fot. tookapic.com

W 2016 roku Gallery Weekend Kuala Lumpur został okrzyknięty nowym Berlinem przez „The Art Newspaper”, zaś Christopher Phillips z International Center of Photography określił projekt jako dobrze zorganizowany i otwierający gości na nowe zjawiska w dziedzinie sztuk wizualnych. O Kuala Lumpur pisał również „Huffington Post”, „Artnet News”, „Art Radar” i „Asian Art Newspaper”. W tym roku Gallery Weekend Kuala Lumpur odbywa się w dniach 8-11 grudnia.

Cracow Gallery Weekend Krakers od sześciu lat gości na kulturalnej mapie Krakowa. Wydarzenie promuje sztukę współczesną w przestrzeni naszego miasta. Projekt finansowany jest przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Krakowa.

Do udziału w CGW, obok galerii prywatnych, zapraszane są instytucje publiczne, fundacje, stowarzyszenia, project roomy, nieformalne grupy i inicjatywy. W trakcie jego trwania w przestrzeniach miejskich, zostaną zorganizowane wystawy.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także